X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Rahvastikuminister küsib valitsuselt uue osakonna loomiseks lisaraha

{{1561601160000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Rahvastikuminister Riina Solman esitas valitsusele eelnõu, mille kohaselt luuakse siseministeeriumi uus, rahvastiku- ja perepoliitikaga tegelema hakkav osakond. Selle jaoks on tänavu vaja ligi 113 000 eurot, mis eraldatakse valitsuse reservist.

Seoses perepoliitika valdkonna üleviimisega sotsiaalministeeriumi juurest rahvastikuministri juhtimisele luuakse siseministeeriumisse rahvastiku- ja perepoliitika osakond, mistõttu lisandub ka viis ametikohta: osakonnajuhataja ning neli nõunikku, seisab eelnõu seletuskirjas.

Osakonna kuludeks on sel aastal planeeritud 112 858 eurot, mis sisaldab nii tööjõukulusid kui ka töökoha kulusid. See rahasumma eraldatakse valitsuse reservist ning samal ajal suunavad sotsiaalministeerium ja haridusministeerium rahvastikuministri kuludega seotud raha oma eelarvest valitsuse reservi.

"See osa kuludest, mida sotsiaalministeeriumi ja haridus- ja teadusministeeriumi kuludest ei suunata Vabariigi Valitsuse reservi, kaetakse täiendavalt riigieelarve tuludest ning seega rahvastikuministri kuludega tekib riigile lisakulu," sedastab seletuskiri.

Siseminister Mart Helme ütles valitsuse pressikonverentsil, et uue osakonna loomine riigile lisakulutusi ei too.

Helme sõnul tuuakse kaks töökohta sotsiaalministeeriumist siseministeeriumi haldusalasse ja siseministeeriumi olemasolevatest inimestest läheb osa uue struktruuriüksuse teenistusse. "See on minu arvates väga ökonoomselt korraldatud asi," ütles Helme.

Rahvastiku- ja perepoliitika osakonna põhiülesanded on rahvastiku- ja perepoliitika väljatöötamine ja poliitika rakendamise koordineerimine ning väliseesti kogukondade kaasamist puudutava poliitika kavandamine ja korraldamine.

Eelnõu näeb ette, et sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakond muudetakse laste heaolu osakonnaks, sest perepoliitikaga liigub loodavasse osakonda.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: