Riina Solman võtab palgale rahvastikuküsimustega tegeleva asekantsleri

Riina Solman
Riina Solman Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Siseministeerium võtab tööle neljanda asekantsleri, kes hakkab tegelema rahvastikuküsimustega ning asub tööle minister Riina Solmani meeskonnas.

"Uue asekantsleri konkursi kuulutab riigikantselei esialgsete plaanide kohaselt välja viimasel juuli nädalal ning kandideerimise tähtaeg on sellisel juhul augusti lõpp. Tööle asumise aeg jääb sügisesse," ütles ERR-ile siseministeeriumi personalipoliitika osakonna juhataja Aivi Sirp.

Uus asekantsler juhib ja koordineerib siseministeeriumis ning selle valitsemisalas rahvastiku- ja perepoliitika, kodanikuühiskonna-, usuasjade-, perekonnasündmuste- ning rahvastiku toimingute valdkonda.

Aivi Sirp ütles, et uue asekantsleri alluvuses hakkab olema kolm osakonda: loodav rahvastiku- ja perepoliitika osakond ning usuasjade ja rahvastikutoimingute osakond.

Uue asekantsleri nimetab ametisse rahvastikuminister Riina Solman. "Uus asekantsler saab olema ministri lähim meeskonnaliige," tähendas Aivi Sirp.

Solman esitas juuni lõpus valitsusele eelnõu, mille kohaselt luuakse siseministeeriumi uus, rahvastiku- ja perepoliitikaga tegelema hakkav osakond. Selle jaoks on tänavu vaja ligi 113 000 eurot, mis eraldatakse valitsuse reservist.

Osakonna kuludeks on sel aastal planeeritud 112 858 eurot, mis sisaldab nii tööjõukulusid kui ka töökoha kulusid.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: