Lea Danilson-Järg asub siseministeeriumis rahvastiku- ja perepoliitikat suunama

Lea Danilson-Järg
Lea Danilson-Järg Autor/allikas: Lea Danilson-Järgi Facebook

Rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa) võttis siseministeeriumi rahvastiku- ja perepoliitika osakonna juhatajana tööle publitsist Lea Danilson-Järgi, kes seni töötas ajalehe Postimees "Meie Eesti" külgede toimetajana ning kirjutas eelkõige rahvastikuteemadel.

Danilson-Järg asub tööle 1. augustil. Rahvastikuministri käskkirja järgi on Danilson-Järgi avaliku võimu teostamise aluseks on siseministeeriumi pädevuses olevate poliitikat kujundavate otsuste sisuline ettevalmistamine või rakendamine.

Osakonnajuhataja palk on 3200 eurot kuus. Varem pole Danilson-Järg avalikus teenistuses töötanud.

Danilson-Järg ütles oma uue ameti kohta Postimehele, et pikemaajalisemaks plaaniks on välja töötada sündimust toetav perepoliitika visioon, augustis ootab teda ees kohtumine riigikogu rahvastikukriisi probleemkomisjoni liikmetega. 

Lisaks olevat tal plaanis üle vaadata sotsiaalministeeriumis pooleli olevad asjad seoses perepoliitika kujundamisega. "Ammendavaid selgitusi saab anda augustis," lisas ta plaane kommenteerides. 

Juuli alguses teatas siseministeerium, et võtab tööle neljanda asekantsleri, kes hakkab tegelema rahvastikuküsimustega ning asub tööle minister Riina Solmani meeskonnas. Uue asekantsleri alluvuses hakkab olema kolm osakonda: loodav rahvastiku- ja perepoliitika osakond ning usuasjade ja rahvastikutoimingute osakond.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: