PPA ja Gemalto jõudsid kokkuleppele, ettevõte maksab 2,2 miljonit eurot

ID-kaart
ID-kaart Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Politsei ja piirivalveamet (PPA) ja Gemalto AG allkirjastasid kompromisskokkulepe, millega lahendati nõuded seoses 2017. aastal ilmnenud ID-kaaardi turvariskiga.

Enam kui kolme aasta eest kõrvaldasid PPA ja Gemalto AG elektroonilise isikutunnistuse juures tuvastatud potentsiaalse turvanõrkuse. Probleem sai alguse krüptoteekidest, mida tarnis Gemalto AG (nüüdne Thales Group) alltöövõtjast kiibitootja.

PPA peadirektori asetäitja Krista Aasa sõnul on ID-kaartide tarnijaga peetud kuudepikkused läbirääkimised nüüd lõpule jõudnud. "See kokkulepe võimaldab meil vältida riigi ja Thalese jaoks pikaks ja koormavaks kujunevat kohtuvaidlust ning Gemalto AG maksab riigile hüvitisena 2,2 miljonit eurot," ütles Aas.

Thales Group omandas Gemalto 2019. aasta aprillis. Thales Denmark A/S-i tegevjuht ning Põhjamaade ja Balti regiooni juht Tommy Ayouty ütles, et tänu Eesti politsei asjatundlikkusele tuvastati ja kõrvaldati potentsiaalne turvarisk enam kui kolme aasta eest ülikiiresti. "Täna on mõlemad pooled leidnud ühisosa, mis võimaldab selle küsimuse rahuldavalt lahendada," lausus Ayouty.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: