Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kompromissi ei leitud: PPA läheb Gemalto vastu kohtusse

{{1536210180000 | amCalendar}}

Politsei- ja Piirivalveamet teatas neljapäeval Gemalto AG esindajale, et lõpetab kompromissleppe läbirääkimised seoses ID-kaardi turvariski lahendamiseks tehtud kulude hüvitamisega ning esitab lähinädalatel kohtusse hagiavalduse lepingurikkumise kohta.

"Politsei- ja piirivalveametil puudub usaldus lepingupartneri Gemalto suhtes, kes ei ole näidanud üles koostöötahet ja tegelikku huvi kompromissi sõlmida," sõnas PPA peadirektori asetäitja Krista Aas.

Aas lisas, et PPA on läbi viidud kontrollmenetluse käigus kogunud piisavalt infot selle kohta, et 15. juunil infot turvariski kohta riigiasutustel veel ei olnud ning neljapäeval Postimehes avaldatud Gemalto versioon turvariskist teavitamise kohta on tõenditega ümber lükatud.

"Meil ei ole põhjust kohtuvaidlust karta, seega esitame hagiavalduse esimesel võimalusel kohtusse," kinnitas Aas.

Peadirektori asetäitja sõnul oli kompromissi eesmärk PPA jaoks vältida pika kohtuvaidlusega kaasnevat aja- ja rahakulu riigi jaoks.

"Meie soov oli, et Gemalto hüvitab riigile kriisi käigus tekkinud kulutused ja meil oleks võimalik keskenduda valdkonna arendamisele ja inimeste teenindamisele. Läbirääkimised ei ole aga paraku enam võimalikud," lisas Aas.   

PPA esitab Gemalto AG vastu hagiavalduse seoses ID-kaardi lepingu rikkumisega seotud kulude väljanõudmisega, millele lisanduvad ka leppetrahvid.

Siseminister Andres Anvelt ütles ERR-ile, et Eesti riigi nõude suurusjärk on kaks miljonit eurot.

Peaminister Jüri Ratas ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et toetab PPA tegevust, kuna valitsus on saanud infot, et Gemaltoga nad kompromissi ei saavutanud. "Eelmise aasta sügisel sai valitsus teada, et PPA-le seda infot Gemalto poolt ei antud."

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: