Enefit Green plaanib Risti tuulepargi osas Lääne-Nigula vallale vaide esitada

Lääne-Nigula vallavolikogu otsustas ligi kuu aja eest lõpetada tuule-energia eriplaneeringu, millega tõmmati kriips peale Enefit Greeni plaaneeritavale tuulepargile. Ettevõte otsustas aga otsuse osas volikogule vaide esitada.

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ütles ERR-ile, et ettevõte soovib leida Risti lähedale planeeritava tuulepargi rajamiseks kompromissi.

Kuna eriplaneeringu lõpetamise vaidlustamiseks mõeldud 30 päeva saab läbi, tuli teha vaie, kuid see esitatakse kõigepealt volikogule. Nii saadakse vallaga murekohtade arutamiseks lisaaega.

"Kohtusse saab veel pöörduda, aga see on siis 30 päeva peale vaide otsuse vallapoolset tagasisidet, aga võtame siin samm korraga, et ootame ära, mida siis vald meie vaidele vastab," lisas Kärmas.

Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus ütles ERR-ile, et arendaja soovil on rida takistusi. Lõhmuse sõnul tuleks oodata ära koostöös kaitseministeeriumiga valmiv uuring, mis annab vastuse tuulikute maksimaalse kõrguse kohta.

Vallavanema kinnitusel on Risti ümbruses praegu kehtiv 75 meetrine piirang mitu korda madalam kui kavandatud tuulikud. Lõpetatud planeeringu puudusena näeb Lõhmus ka seda, et selles polnud piisavalt asukoha alternatiive ja tähelepanu keskendus Ristile, kus asuvad arendajale kuuluvad kinnistud.

"Tuleb ikkagi muuta sellisel juhul planeeringu lähteülesannet või algatada uus planeering, kus oleks võimalik läbi viia võrdlev planeerimine ehk eriplaneeringu mõte on võrrelda erinevaid alasid," sõnas Lõhmus.

Tema sõnul on lahendamata ka kohaliku kogukonna vastuseis projektile. Tuulepargi vastu korraldati allkirjakampaania ja meeleavaldus.

"Täna on protsess kestnud juba poolteist aastat, kahju oleks lihtsalt seda aega nurka visata. Pigem küsimus saab siin olla selles, et millised on siis selle tuulepargi võimalikud parameetrid, kui palju seal näiteks tuulikuid on, millised on need kõrgused jne. Need on need kohad, aga ma arvan, et täna on sellest veel vara rääkida," sõnas Kärmas.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: