Venemaa diplomaadid pidid Põhja-Koreast lahkumisel kasutama dresiini

Venemaa diplomaadid dresiiniga koju sõitmas
Venemaa diplomaadid dresiiniga koju sõitmas Autor/allikas: SCANPIX/EPA/RUSSIAN FOREIGN MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT

Kui paljud diplomaadid võivad kojuminekul oodata erikohtlemist, siis Venemaa Põhja-Korea saadikud ja nende perekonnad olid sunnitud tagasi sõitma dresiiniga.

Pärast seda, kui Põhja-Korea režiim koroonaviiruse epideemia tõttu rahvusvahelise reisimise lõpetas, oli Venemaa diplomaatide ja nende perekondade jaoks dresiini kasutamine ainus võimalus riigist lahkumiseks.

Venemaa diplomaatide "rongisõit" Pyongyangist Venemaale kestis kokku 32 tundi.

"Kuna piirid on olnud suletud rohkem kui aasta ja reisijate liiklus on peatatud, oli kojusaamine pikk ja keerukas teekond," ütles Venemaa välisministeerium.

"Saatkonna kolmas sekretär Vladislav Sorokin oli peamiseks mootoriks, rühma kuulus ka Sorokini kolmeaastane tütar Varya," lisas Venemaa välisministeerium.

Venemaa territooriumil võtsid diplomaadid vastu nende kolleegid välisministeeriumist ja nad toimetati Vladivostoki lennujaama.

Põhja-Korea kehtestas eelmisel aastal koroonaviiruse epideemia tõttu ranged piirangud ja režiimi ametnike teatel riigis viirust ei eksisteeri.

Moskval on Pyongyangi kesklinnas suur saatkonnahoone ja endisel Nõukogude Liidul oli Põhja-Korea riigi loomisel keskne roll.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: