Iraan keeldus tuumakõnelustel osalemast

Iraani valitsus nõuab sanktsioonide tühistamist
Iraani valitsus nõuab sanktsioonide tühistamist Autor/allikas: SCANPIX/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Iraan keeldus tuumaleppe kõnelustest USA ja mitme Euroopa riigiga. Teheran nõuab nõuab kõigepealt sanktsioonide lõpetamist.

"Me oleme pettunud, et Iraan keeldus mitteametlikust kohtumisest USA ja teiste 2015. aasta tuumaleppes osalenud riikidega," teatas USA valitsus pühapäeval.

Teheran välistas tuumakokkuleppe läbirääkimistel osalemise, enne kui sanktsioonid tühistatakse, teatas Deutsche Welle.

"USA peab kõigepealt naasma tuumaleppe juurde ja tühistama oma ebaseaduslikud sanktsioonid Iraani vastu, selleks pole vaja läbirääkimisi. Naaseme kohe oma kohustuste juurde, kui sanktsioonid tühistatakse," ütles Iraani välisministeeriumi pressiesindaja Saeed Khatibzadeh.

"Iraan ei reageeri "žestidele" ning teda ei hirmuta USA ja Euroopa kriitika. Siiski me jätkame koostööd Euroopa Liiduga, aga ka Saksamaa, Prantsusmaa, Suurbritannia, Venemaa ja Hiinaga," lisas Khatibzadeh.

2018. aastal lahkus USA Donald Trumpi juhtimisel Iraaniga sõlmitud tuumaleppest. See sõlmiti 2015. aastal, kui USA president oli Barack Obama. USA uus president Joe Biden on väljendanud valmisolekut tuumalepe taastada.

Washingtoni sanktsioonid on Iraani viinud ajaloo halvimasse majanduskriisi.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: