Iraan hukkas naise, kes oli enne juba infarkti tõttu surnud

Naistevangla Iraanis
Naistevangla Iraanis Autor/allikas: SCANPIX/AFP/ATTA KENARE

Iraan hukkas poomise läbi naise, kes oli vahetult enne surmaotsuse täideviimist juba infarkti tõttu surnud. Islamivabariigi võimud süüdistasid naist abikaasa mõrvamises.

Zahra Ismaili süüdistati abikaasa tapmises. Ismaili advokaadi Omid Moradi sõnul oli ta abikaasa vägivaldne ja naine tegutses enda ja tütre kaitsmiseks, teatas The Times.

Morad postitas internetti Zahra Ismaili surma kirjelduse.

"Zahra Ismail ootas 16 mehe taga järjekorras ja oli sunnitud nende poomist vaatama," ütles Morad.

"Enne oma hukkamist varises ta südameataki pärast kokku ja näis olevat surnud. Ta poodi siiski üles, et tema ämm saaks kasutada õigust, et lüüa Ismaili hoidev tool minema," lisas Morad.

Zahra Ismaili hukkamine toimus kolmapäeval Rajai Shahri vanglas, mis on kurikuulus karmide tingimustega vangla Karaj linnas. Karaj asub Iraani pealinnast Teheranist 30 kilomeetrit lääne pool.

Moradi sõnul oli Zahra Ismaili abikaasa Iraani luurejõudude ametnik ja neil oli kaks last.

Iraan on surmanuhtluse rakendamisel Hiina järel teisel kohal maailmas. Islamivabariigis hukatakse jätkuvalt väidetavaid narkokaubitsejaid, poliitilisi oponente ja protestijaid, samuti alaealisi.

"Eelmisel aastal hukati Iraanis 233 inimest. Kolm hukatut olid alaealised, kui nad olid toime pannud väidetava kuriteo," teatas ÜRO inimõiguste raportöör Iraanis Javaid Rehman.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: