Lätis kasutaks koroonavaktsiini esimesel võimalusel 29 protsenti inimestest

Läti valitsuse hoone Riia kesklinnas.
Läti valitsuse hoone Riia kesklinnas. Autor/allikas: ERR

Uuringufirma SKDS-i küsitlusest selgus, et ainult 29 protsenti Läti elanikkonnast kavatseb esimesel võimalusel ennast koroonaviiruse vastu vaktsineerida.

36 protsenti vastanutest teatas, et nad plaanivad kasutada koroonaviiruse vastast vaktsiini, kuid tahavad siiski sellega oodata. 

21 protsenti uuringus osalenud lätlastest teatas, et nad ei taha ennast vaktsineerida. Samas pole nad vastu, kui teised inimesed ennast koroonaviiruse vastu vaktsineerivad. 

Üheksa protsenti vastanutest olid kindlalt vaktsineerimise vastu ja leidsid, et ka teisi inimesi ei tohi koroonaviiruse vastu vaktsineerida.

SKDS-i uuringust selgus, et viimase kuuga on koroonavaktsiini toetajate arv Lätis vähenenud.

Ajavahemikus 12. jaanuar - 15. jaanuar toimunud SKDS-i uuringus vastas 32 protsenti inimestest, et tahavad esimesel võimalusel ennast koroonaviiruse vastu vaktsineerida. 

Läti üldsus on valitsuse esitatud teabe osas üha kriitilisem.

"65 protsenti inimestest on väsinud koroonaviirusega seotud uudistest. 42 protsenti väidavad, et ei tea enam mida uskuda," teatas SKDS.

SKDS küsitles 19. veebruarist 23. veebruarini 1005 Läti elanikku vanuses 18-75 aastat.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: