Tallinn vabastab lapsevanemad aprilli lõpuni lasteaia kohatasust

Lasteaeda soovitatakse aprilli lõpuni tuua laps vaid siis, kui selleks on vajadus.
Lasteaeda soovitatakse aprilli lõpuni tuua laps vaid siis, kui selleks on vajadus. Autor/allikas: Pixabay.

Tallinna lasteaedades käivate laste vanemad vabastatakse kohatasu maksmisest neljapäevast kuni 30. aprillini.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul puudutab otsus kõiki lapsevanemaid ning sõltumata sellest, kas laps käib praegu lasteaias või mitte, vanemad lasteaiatasu maksma ei pea.

"Tallinnas on munitsipaallasteaia kohatasu ühe lapse kohta 71,25 eurot kuus ja samas ulatuses antakse soodustust ka eralasteaias või lastehoius käivatele laste vanematele ehk soodustus ei sõltu lasteasutuse omandivormist," täpsustas Kõlvart.

Tallinnas säilib lasteaedade teenus ja lasteaiad on avatud seni, kuni valitsus ei otsusta teisiti. Praegu töötavad kõik munitsipaallasteaiad.

"Oleme valmis avama ja pakkuma ka ööpäevaringset lapsehoiuteenust, mõeldes eesliinitöötajatele. Selleks on Tallinnas olemas ka lasteaiad ja vastav kogemus ka eelmise aasta eriolukorra ajast," ütles Kõlvart.

Ühtlasi vabastab linn õppetasust 100-protsendiliselt ka huvikoolides käivate laste vanemad.

Niisamuti vabastatakse aprilli lõpuni spordiorganisatsioonid ja -klubid linnale kuuluvate spordisaalide ja -ruumide renditasust. Samas jätkab linn spordiklubidele sporditoetuse ehk spordi pearaha maksmist täies ulatuses.

Distantsõppe perioodil jagavad kõik Tallinna munitsipaalkoolid õpilastele tasuta toidupakke üks kord nädalas. Toidupakkide jagamist korraldavad koolid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: