X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Viiruspuhangu tõttu on kadunud järjekorrad mõne valdkonna eriarsti juurde

Viiruspuhangu tõttu loobuvad paljud arsti juurde pöördumast, mistõttu on järjekorrad mõne valdkonna eriarsti juurde kadunud. Perearstide suunamisi on vähem ning patsiendid tühistavad varem kokku lepitud aegu.

Lääne-Tallinna keskhaigla ootesaalides valitses reede pärastlõunal vaikus. Lindiga ehitud toolid pigem vihjasid, et tulla pole mõtet, kuigi infektsioonikontroll on tõhus. Kartus on üks põhjusi, mis inimesi tervishoiuasutustest eemal hoiab, aga mõistagi on ka neid, kellel mõjuv põhjus visiidist loobuda.

"Täna meie ambulatoorses polikliinikus on võimalik külastada suhteliselt vabalt järgmise nädala jooksul endokrinoloogi, kirurgi, uroloogi, LOR (kõrva-nina-kurguhaiguste) arsti ja mõned teised erialad on üsnagi vabalt kättesaadavad," rääkis Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov "Aktuaalsele kaamerale".

Popov ütles, et eelmise kevade taudilaine kahandas haiglas tohtri poole pöördujate hulka 40 protsenti, sama juhtus ka uue lainega.

"Patsiendid pöörduvad vähem ka ilmselt perearstide poole oma tervisemurega ja ka pärast neid vähem saadetakse ambulatoorsele vastuvõtule eriarsti juurde," arvas Popov.

Reede hommikul digiregistratuuris kirurgile aegu otsides võis leida kümneid võimalusi. See ei pruugi nõnda olla kõigis tervishoiuasutustes. Näiteks Ida-Tallinna keskhaiglas suuri muutusi pole.

"Võib-olla alguses, kui ma mõtlen novembrit-detsembrit, siis paar nädalat oli nii, et ambulatoorseid aegu öeldi ära, aga kindlasti ei ole seda viimastel kuudel olnud. Inimesed ei karda, sest siin pole karta. Paljud on vaktsineeritud juba ja tegelikult me oleme kogu aeg sõnumit andnud, et ambulatoorne töö jätkub, et see on ohutu," rääkis ITK sisekliiniku juhataja Kai Sukles.

Põhja-Eesti regionaalhaiglas on samuti mõne spetsialisti juurde pääsemine nüüd väga lihtne. Kuus operatsioonisaali seisavad, et jätkuks ressurssi koroonahaigete põetamiseks, napib ka voodikohti, kuid polikliinikul on endiselt ressurssi, mis ei tohiks niisama seista.

"Nii mõnigi patsient helistab meile, soovides küll füüsilise kohaletuleku edasi lükata, aga näiteks küsides, kas teeb kaugvastuvõttu, mis on vägagi positiivne. Teatud erialadel on see täiesti võimalik, aga teatud erialadel ikkagi arst peab ju patsienti nägema ja ka uuringu kohapeal tegema, aga põhjuseid, miks edasi lükatakse või ära öeldakse, on tõesti mitmeid," rääkis PERH-i juhatuse liige Agris Peedu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: