Õpetajad saavad maist alates koroona kiirtesti teha
Haridus- ja teadusministeerium ning terviseamet saadavad mai algul koolidesse ja lasteaedadesse 50 000 kiirtesti, mis on mõeldud peamiselt õpetajate koroonaviirusega nakatumise avastamiseks.
"Alus-, üld- ja kutseõppeasutused saavad 2020/21 õppeaasta kevadeks varu kiirteste, mis saadetakse koolidele mai alguses. Kiirtestid on täiendavaks võimaluseks turvalisuse tagamisel ning on mõeldud kasutamiseks ennekõike õpetajatele, kes pole seni vaktsineeritud," ütles ministeeriumi riigikoolide osakonna nõunik Jürgen Rakaselg ERR-ile.
Ministeeriumi pressiesindaja täpsustas hiljem. et haridusasutused saavad 50 000 kiirtesti.
Tema sõnul on kiirtestide eesmärk tuvastada ägedas faasis viirust.
"Täpsemad juhised testi kasutamise kohta saavad asutused koos testidega," täpsustas Rakaselg.
Ministeeriumi nõunik rõhutas, et kiirtest ei asenda eneseisolatsiooninõuet ega õigusta teiste ohutusmeetmete kasutamisest loobumist.
"Samuti ei saa kiirtesti tulemusega diagnoosida SARS-CoV-2 viirusesse nakatumist. Tegemist on informatiivse abivahendiga haiguskahtluse tuvastamiseks," ütles Rakaselg.
"Haigustunnuste ilmnemisel või positiivse testitulemuse korral soovitame pöörduda jätkuvalt perearsti poole, vältida mistahes kontakte ning teha ka PCR koroonatest," lisas ta.
Rakaselja kinnitusel ei eelda kiirtestide kasutamine üldjuhul meditsiinilist ettevalmistust.
Kiirtestid on soetanud Euroopa Komisjon ning need jõuavad ministeeriumi ja terviseameti koostöös haridusasutustesse tasuta.
Toimetaja: Mait Ots