Pildid: tuukrid ja sõjaväelogistikud tirisid Klooga järvest metalli välja

Esmaspäeval eemaldasid mereväe tuukrid ja kaitseväe logistikud Lääne-Harju vallas asuva Klooga järve ujumiskohast eritehnikat kasutades ohtlikud metallkonstruktsioonid, mis jäid sinna Nõukogude armee lahkumisel.

Metalli veest väljasaamiseks ühendasid tuukrid veealused konstruktsioonid terasest trossiga, misjärel tõmbas kaitseväe puksiirtehnika need veest välja. Koos tuukritega tegutsesid operatsioonil nii planeerijate kui teostajatena ajateenijaid, kes siirdusid pärast ülesande täitmist õppusele Kevadtorm. Vanametall toimetatakse kokkuleppel kohaliku omavalitsusega Paldiskisse ümbertöötlemisele.

Aktsiooni käigus toodi järvest välja hinnanguliselt kuni viis tonni aastakümneid vees olnud ohtlikke metallkonstruktsioone.

 Kaitseväe kutsus puhastusaktsioonile Lääne-Harju vald ning logistikapataljon oli nõus. 

Kaitseväe toetuse väejuhatus korraldab kaitseväe toimimiseks vajalikke tegevusi alustades logistikast ja materjalimajandusest ning lõpetades tugiteenustega. Samuti koolitatakse väejuhatuse logistikapataljonis ning logistikakoolis reserv- ja tegevsõjaväelogistikuid ning tervisekeskuses tagab kaitseväele meditsiinitoetuse.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: