Narva eesti gümnaasium muutub uuel õppeaastal riigigümnaasiumiks

Foto: ERR

Uuest õppeaastast muutub Narva linna ainus eestikeelne kool riigigümnaasiumiks. Esmaspäeval kirjutati alla Narva eesti gümnaasiumi üleandmise lepingule.

Riik peab Narvas juba pikemat aega gümnaasiumiastmega keelekümbluskooli ja on valmis piirilinna ehitama kaks riigigümnaasiumi. Nüüd võtab riik oma õlule ka kohaliku eesti põhikooli, mis koos riigigümnaasiumi ja kõrvalasuva keelekümblus-kooliga moodustab ühtse hariduslinnaku. Lisaks ehitab Narva linn linnakusse uue eesti lasteaia.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles ERR-ile, et riigigümnaasium on vajalik Narvas kvaliteetse hariduse tagamiseks.

"Riik koos eurorahade toel investeerib siia suurusjärgus 11 miljonit eurot, et Narva noortel ja lastel oleks võimalik õppida eesti keeles esimesest klassist 12. klassini," sõnas minister.

Kooli hoolekogu liige Rene Abramson ütles ERR-ile, et otsuse oleks pidanud langetama võibolla juba varem.

"Minu arvates on eesti kool olnud alarahastatud päris pikalt. Hariduse tase ja kvaliteet ei vastanud võib-olla juba tänapäeva ootustele ja normidele. Ja nüüd loodame, et läheb paremaks," selgitas ta.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: