Kinnisvaraarendajad tahavad Kalaranna tänavale trammi ringteed

K-Projekti eskiis Kalaranna trammitee ühendusest.
K-Projekti eskiis Kalaranna trammitee ühendusest. Autor/allikas: K-Projekt

Kalamajas kinnisvaraprojekte arendavad Riigi Kinnisvara AS, Urmas Sõõrumaa US Real Estate, tööstuskontsern BLRT ja Arsenali Keskus soovivad Tallinnasse Vanasadama ja Kopli trammi ringteed, millega saaks trammiühenduse kogu Kalamaja mereäärne piirkond.

Arendajad pakkusid linnale välja koostööna valminud eskiisprojekti.

Nende hinnangul aitaks trammitee teenindada suure hulga piirkonna elanikke, töötajaid ja turiste. Liin mööduks mitmetest elamukvartalitest, kultuuriobjektidest ja õppeasutustest.

"Kalaranna piirkonnas on hetkel käimas palju kinnisvaraarendusi. Aastaks 2026 valmib kaua oodatud Patarei Merekindlus ja sellega saab kogu piirkond valmis. Võrreldes tänasega hakkab Kalarannas elama ja töötama oluliselt rohkem inimest," rääkis US Real Estate'ile kuuluva Patarei Merekindluse tegevjuht Urmas Sildnik.

Sildniku sõnul on piirkonnas oodata muuseumite, galeriide, ostutänavate ja restoranide valmimisel ka märkimisväärset turistide arvu kasvu.

Riigi Kinnisvara portfellihalduri Pertti Neero märkis, et Kalarannas on ka mitmeid avalikus kasutuses objekte nagu Meremuuseum, Lennusadam ja IT-agentuur, peagi lisanduvad ka Kommunismiohvrite mälestusmuuseum ja Keskkonnamaja.

Plaanitav trammitee kulgeks Tallinna Linnahalli ja Kopli tänava vahel, trajektooril Rumbi – Kalaranna – Tööstuse – Erika. Uus 2,9 kilomeetri pikkune trammitee võimaldaks koos 2023. aastal valmiva Lennujaama-Vanasadama trammiteega moodustada ringtrammi liini, mis kulgeb trassil Narva mnt – Hobujaama – Ahtri – Laeva – Kuunari – Kai – Logi - Rumbi – Kalaranna – Tööstuse – Erika – Kopli – Põhja puiestee – Mere puiestee.

Projekti autoriks on K-Projekti projekteerimisbüroo.

Eskiisprojekti järgi on uue trammitee pikkuseks 2,9 kilomeetrit ja selle rajamine läheks maksma hinnanguliselt 21-28 miljonit eurot.

Kinnisvaraarendajate välja pakutud trammitee kaardil. Autor/allikas: K-Projekt

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: