Vanasadama tramm hakkab kõige varem sõitma 2023 lõpus

Tramm Tallinnas.
Tramm Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa taasterahastust 26 miljonit eurot saav Ülemistet ja Vanasadamat ühendav trammiliin Tallinnas on praegu projekteerimisel.

Vanasadama trammiliin on arvatud Euroopa taasterahastu investeeringute nimekirja ning sellele eraldatakse 26 miljonit eurot, ütles ERR-ile Rail Balticu koordinaator Kristjan Kaunissaare.

Mullu suvel ei mahtunud trammiliin Balti riikidele eraldatud Rail Balticu üldprojektile antud toetuse sisse. Kaunissaare sõnul rahastatakse nüüd Rail Balticu rahast osa trammiliini projekteerimist, ehituse jaoks tuleb raha taasterahastust.

Kaunissaare sõnul peaks Tallinnalt saadud info järgi projektlahendus valmima tänavuse aasta lõpus.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja Ain Valdmann ütles ERR-ile, et projekt peaks valmima 2022 jaanuaris. "See vaadatakse üle, valmistatakse ehitushange ette ja järgmisel (2022 – toim.) aastal peaks töösse minema," lausus ta.

Kaunissaare sõnul peaks liini ehitamiseks kuluma prognooside järgi vähem kui kaks aastat.

"Kui 2022 saab ehitusega pihta hakata, siis 2023 oleks suhteliselt optimistlik hinnang, aga 2024. aasta esimene pool oleks see valmimise aeg, mida mina pakuks," ütles Kaunissaare.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: