Saksamaa uurib Apple'it seoses konkurentsireeglite rikkumisega

Apple'i logo.
Apple'i logo. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Mike Segar

Saksa konkurentsiamet alustas esmaspäeval juurdlust Apple'i suhtes seoses võimaliku konkurentsireeglite rikkumisega, tehes firmast neljanda USA tehnoloogiahiiu, mille suhtes riigis selline juurdlus algatatakse.

Konkurentsiamet on viimastel nädalatel algatanud sarnaseid juurdlusi ka Amazoni, Google'i ja Facebooki suhtes, lähtudes jaanuaris jõustunud seadusest, mis andis ametkonnale tehnoloogiahiidude ohjeldamisel rohkem volitusi.

Konkurentsiameti teatel selgitatakse juurdluse esimeses etapis välja, kas Apple'il on turgudeülene tähtsus.

"Üle eri turgude ulatuv ökosüsteem võib osutada, et firmal selline positsioon on," teatas ametkond. "Selline võimupositsioon teeb teistele firmadele sellega konkureerimise väga keeruliseks," lisas amet.

"Uurimise keskmes on App Store'i tegevus, kuna paljudel juhtudel annab see Apple'ile võimu mõjutada kolmandate osapoolte äritegevust," ütles konkurentsiameti juht Andreas Mundt.

Juurdluse teises etapis uuritakse Apple'i vastu esitatud kaebusi seoses võimalike konkurentsivastaste praktikatega.

Saksamaa karmim hoiak digihiidude suhtes järgneb detsembris esitletud EL-i eelnõule, mille eesmärk on piirata digihiidude võimu. Suurema tähelepanu alla on sattunud firmade nagu Google ja Facebook tegevus ka Ühendriikides.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: