Saksamaa ja Prantsusmaa: EL on tehnoloogiahiidude suhtes liiga leebe

USA tehnoloogiahiiglased Google ja Facebook
USA tehnoloogiahiiglased Google ja Facebook Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Saksamaa ja Prantsusmaa väidavad, et Euroopa Liit ei ole monopoolsete USA tehnoloogiahiiglaste suhtes piisavalt karm.

Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire, Saksamaa majandusminister Peter Altmaier ja Hollandi majandusminister Mona Keijzer kirjutasid alla dokumendile, mis ütleb: "Euroopa Liidu tehnoloogia reguleerimise digitaalsete seadusel puudub ambitsioon."

Ministrid kutsusid EL-i üles tugevdama kontrolli, mis puudutab väikeettevõtete süsteemset üleostmist, mis lämmatab konkurentsi, teatas Financial Times

Riigid tahavad kehtestada ühinemiste ja omandamiste jaoks selged künnised. See võimaldaks rohkem kontrollida suurettevõtete poolseid ülevõtmisi. 

Tehnoloogiahiiud ostavad sageli ettevõtteid, mis pole tulusad, kuid omavad väärtusliku tehnoloogiat ja kelle omamine tsementeerib monopoolset staatust. Näiteks Facebook ostis WhatsAppi ja Instagrami, kui mõlemad ettevõtted olid veel väikesed. 

"Tahame takistada uuenduslike idufirmade regulaarset kokkuostmist. Seetõttu soovime, et kõiki ühinemisi ja ülevõtmisi hindaks regulaator," ütles Keijzer.

Nädala alguses alustas Saksamaa monopolidevastast menetlust USA tenoloogiahiidude Amazoni ja Google'i vastu. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: