Apple ja Microsoft läksid uuesti tülli

Apple'i asutaja Steve Jobs (1955-2011) seismas Apple ja Microsofti logode vahel
Apple'i asutaja Steve Jobs (1955-2011) seismas Apple ja Microsofti logode vahel Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/JOHN SCHULTS

USA tehnoloogiahiiglased Apple ja Microsoft läksid järjekordselt tülli. Mõlema ettevõtte kaasasutajad Steve Jobs ja Bill Gates pidasid lahinguid juba aastakümneid tagasi.

Apple süüdistab Microsofti mängufirma Epic Gamesi kasutamises. Epic Games süüdistab Apple'it konkurentsivastases tegevuses. Microsoft süüdistab aga, et Apple piirab oma platvormidel Microsofti videomänguteenuseid, teatas The Wall Street Journal

Apple kaitseb ranget kontrolli, mida ta omab oma veebipoes App Store'is. 

"Maailm vajab avatumat platvormi, sellist, mis võimaldab rakendustel omaette platvormideks saada," ütles Microsofti tegevjuht Satya Nadella.

Apple ja Microsoft tahavad samuti mõlemad saavutada kontrolli virtuaalreaalsuse turu üle. Virtuaalreaalsust peetakse järgmiseks suureks tehnoloogiaturuks.

Apple ja Microsoft on USA vanimad tehnoloogiahiiglased. Mõlemad ettevõtted asutati 1970. aastate keskel. Jobs süüdistas aastaid Microsofti ideede varastamises. 1997. aastal sõlmisid firmad rahu ja Microsoft investeeris Apple'i 150 miljonit dollarit. Tänapäeval on Apple aga rikkam firma kui Microsoft.  Mõlemas ettevõttes on toimunud samuti põlvkondade vahetus. 

"Microsoft ja Apple olid suured vaenlased. Nüüd on nad uuesti vaenlased," ütles tehnoloogiaettevõtte Moor Insights & Strategy president Patrick Moorhead.

Mõlema ettevõtte turuväärtus on umbes kaks triljonit dollarit ja nende aastakäive ületab 400 miljardit dollarit. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: