Brüssel: USA peab otsustama reisimise lubamise EL-ist

Reisija saabub rahvusvaheliselt lennult USA-sse.
Reisija saabub rahvusvaheliselt lennult USA-sse. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Nüüd on Washingtoni kord otsustada, millal vaktsineeritud Euroopa Liidu elanikud võivad Ühendriike külastada, ütles reedel Euroopa Komisjon.

"Pall on nüüd meie USA partnerite väljakupoolel, et otsustada," ütles komisjoni kõneisik Adalbert Jahnz ajakirjanikele. 

Jahnz märkis, et USA president Joe Biden, Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Charles Michel ja Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen arutasid Ühendriikide ja EL-i vahelise reisimise küsimusi kahepoolsel tippkohtumisel 15. juunil.

Teemat käsitleti ka ekspertide ühise töörühma kohtumisel 18. juunil ja ministrite tasemel kohtumisel 22. juunil, kuid USA suunalt otsust ei tulnud.

Euroopa Liit lisas 16. juunil USA nende riikide hulka, kus vaktsineerimine koroonaviiruse vastu on olnud edukas ning toime on tuldud ka viiruse uute tüvedega.

Brüssel lubab taas mittehädavajalikku reisimist USA-st EL-i, seda täielikult vaktsineeritud inimestele.

USA ei ole seni aga vastanud ning hoiab jõus keeldu, mille kehtestas eelmisel aastal tolleaegne president Donald Trump ja seejärel pikendas Biden.

USA välisminister Antony Blinken ütles eelmisel nädalal Euroopat külastades, et Bideni administratsioon soovib taastada reisimise nii kiiresti ja täielikult kui võimalik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: