Terviseamet: juuli lõpus võib näha ka üle 100 haigestunuga päevi

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: Pixabay

Nakatamiskordaja R on üle-eestiliselt kasvanud tasemele 1,1–1,3, mis on seotud delta (India) tüve osakaalu suurenemisega ja see võib juuli lõpus tuua Eestis ka üle 100 haigestunuga päevi, selgus terviseameti nädala epiidülevaatest.

Lõuna ja Lääne regioonides on nakatumiskordaja R väga kiires (epideemilises)
kasvutrendis. Kui Lõuna regioonis oli R eelmisel nädalal 0,8, siis sel nädalal juba 1,8. Lääne regioonis oli R eelmisel nädalal 0,7, aga sel nädalal juba 2,0. Põhja ja Ida regioonides püsib R stabiilsena.

Terviseamet prognoosib, et haigestumuse kasv jätkub, võimalik et 20-30 protsendi võrra. Järgmise nädala jooksul võib oodata juba üle 400 haigestunu ning nädala sees võib oodata 60-80 haigestunut päevas. Juuli lõpus võib Eestis näha ka üle 100 haigestunuga päevi.

Terviseameti epiidülevaade. Autor/allikas: Terviseamet

Haigestumine maakonniti

Eelmisel nädalal täheldati haigestumuse langust vaid Saaremaal (24 protsendi võrra), haigestumus püsis stabiilsena Lääne-Virumaal, Hiiumaal ja Raplamaal.

Muudes maakondades haigestumus oli kasvutrendis. Kõrgeim juurdekasv oli Valgamaal, Jõgevamaal, Võrumaal, Läänemaal ja Pärnumaal.

Kõrgeima haigestumusega piirkonnad on endiselt Raplamaa, Ida-Virumaa, Harjumaa ja Pärnumaa.

Eelmisel nädalal said nakkuse välismaal 20,4 protsenti, perekonnas 23,3 protsenti, tutvusringis 10 protsenti ja tööl 7,6 protsenti. Võrreldes nädal varasemaga ei muutunud nakatumispaikade muster märgatavalt. Veidi vähenes
nakatumine välismaal.

Terviseameti epiidülevaade. Autor/allikas: Terviseamet

Delta tüve osakaal kasvas 80 protsendini

Alates aasta 22. nädalast on Eestis hakanud kiiresti kasvama delta tüvede osakaal. Üle-eelmisel nädalal muutus viiruse delta variant domineerivaks ja algas riigisisene levik

Synlabi andmetel on delta tüvele viitavate proovide osakaal kasvanud viie nädala taguselt seitsmelt protsendilt eelmisel nädalal juba 80 protsendini.

"Delta tüvi on domineeriv ning haigestumise kasvu saame seostada delta tüvega," ütles terviseameti peadirektor Üllar Lanno. "Juuli lõpus võib juba näha üle 100 haigestunuga päevi," lisas ta.

Lanno rääkis, et delta tüvega seotud juhtumeid on registreeritud kõikides maakondades peale Hiiumaa.

Terviseameti epiidülevaade. Autor/allikas: Terviseamet

Reisimisega seotud haigusjuhud

Eelmisel nädalal registreeriti 56 sissetoodud haigusjuhtu, nende osakaal moodustas 20,4 protsenti juhtude üldarvust.

Sissetoodud haigusjuhud olid seotud reisimisega 15 riiki. Kõige rohkem
haigusjuhte on seotud reisimisega Venemaal (21), neist üks haigusjuht on seotud osalemisega jalgpalli EM üritustel.

13 haigusjuhtu olid seotud reisimisega Hispaaniasse, neli Türki ja kolm Soome.

Eelmisel nädalal saabus Eestisse 17 567 inimest, kes olid täitnud piiriületaja ankeedi. Neist Lätist tuli 2048, Venemaalt 1694, Türgist 1477, Saksamaalt 1336 ja Kreekast 1083.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: