Isamaa linnapeakandidaat Tallinnas on Reinsalu ja loosung "Plats puhtaks!"

{{1628676480000 | amCalendar}}

Isamaa linnapeakandidaadiks eelseisvatel kohalikel valimistel Tallinnas on Urmas Reinsalu ning erakonna valimisloosungiks saab "Plats puhtaks!".

"Tallinn peab olema linn, kus väärtustatakse eestimeelsust, eesti keelt ja ausat asjaajamist. Linn, kus seistakse eakate, tööinimeste, lastega perede ja koduomanike huvide eest," rõhutas Reinsalu.

Isamaa valimisloosungi "Plats puhtaks!" eesmärk on lõpetada üheparteivõim pealinnas ning tuua Tallinnasse tagasi isamaalised väärtused.

Reinsalu sõnul on Keskerakond juhtinud 20 aastat Tallinna venemeelselt ja korruptiivselt.

"See üheparteivõim on pidurdanud linna arengut, ohustanud Eesti julgeolekut ning ignoreerinud linnakodanike huvisid," ütles Reinsalu.

"Plats puhtaks!" oli Isamaa valimisloosung ka 1992. aasta riigikogu valimistel, kui selle sõnumiga oli valimisplakatil ajalooprofessor Sulev Vahtre luud käes.

Isamaa kandidaatide seas Tallinnas on kirjanik Mihkel Mutt, endine kaitseväe juhataja ja Europarlamendi saadik Riho Terras, endine kaitseväe juhataja Tarmo Kõuts, endine Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik, erakonna aseesimees Riina Solman jpt.

Isamaa Tallinna valimisprogrammis lubatakse muuhulgas viia venekeelsed lasteaiad ja koolid üle eestikeelsele õppele 2027./2028. õppeaastaks. Selleks lubab Isamaa panna ametisse ametisse eraldi eesti keele abilinnapea, kes vastutab eestikeelsele õppele ülemineku eest ning tagab, et linna asutustes ja avalikus ruumis järgitaks keelenõudeid. 

Samuti lubatakse luua Tallinna üliõpilasstipendium ehk 200-eurone igakuine stipendium pealinna ülikooli eestikeelse õppekava täiskoormusel õppivale tudengile, kes on Tallinna elanik. Stipendium on seotud õppetulemustega ning seda saavad igal aastal 1000 linna parimat üliõpilast.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: