SDE ja Isamaa riigikogu fraktsioonid kohtuvad Alar Karisega

{{1629690300000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Alar Karis. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu opositsiooni kuuluvate sotsiaaldemokraatide ja Isamaa fraktsioonid kohtuvad esmaspäeval presidendiks kandideerimiseks valitsusliidu toetuse saanud Alar Karisega, et oma seisukoht kujundada.

Sotsiaaldemokraatide kohtumine Alar Karisega on avalik ja huvilised saavad sotsiaaldemokraatide arutelu riigipeaks pürgiva Karisega jälgida kell 11 otseülekandes, mida vahendab ka ERR.ee.

Isamaa fraktsioon kohtub Karisega esmaspäeval kell 13.30.

Isamaa aseesimees Urmas Reinsalu teatas esmaspäeva hommikul, et Alar Karis on kaalukas kandidaat ja seetõttu tuleb tõsiselt asja vaagida. "Me kohtume Alar Karisega täna ja kavatsen uurida mitmete riikluse küsimuste kohta tema seisukohta. Eestikeelsele haridusele üleminek, korruptsioon, väärtuspoliitika, eestluse edendamine, julgeolek," loetles ta.

Reinsalu lisas, et koalitsiooni otsus toetada Alar Karist ilmsesti ei sündinud kergelt. "Kokkuleppe hinnana pidi Kaja Kallas pöörama selja ametisoleva presidendi kandidatuurile, kuigi seda lootsid ju paljud nii Reformierakonnas kui presidendi toetajad. Keskerakond omakorda pidi selja pöörama akadeemik Tarmo Soomerele. Samavõrra, kui oli presidendile üllatav Reformierakonna otsus, oli Soomerele küllap üllatav Keskerakonna otsus."

59 häält olemas

Keskerakonna ja Reformierakonna juhtorganid kinnitasid pühapäeval üheaegselt toetust presidendikandidaadina endisele riigikontrolörile, mitmekordsele rektorile ja praegusele Eesti Rahva Muuseumi direktorile Alar Karisele.

Reformierakonnal ja Keskerakonnal on riigikogus kokku 59 kohta. Presidendi äravalimiseks riigikogus oleks vaja kokku saada aga vähemalt 68 toetushäält. Seega vajab Alar Karis riigikogus äravalimiseks lisaks kas Isamaa (12 häält) või Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (koos fraktsioonitu Raimond Kaljulaidiga 11 häält) toetust.

Kui Karis riigikogus vajalikku häältesaaki ei kogu, on Keskerakonnal ja Reformierakonnal ilmselt valimiskogus kahe peale siiski presidendi äravalimiseks vajalik häälteenamus olemas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: