Uuring: Trump on ameeriklaste seas populaarsem kui Biden

Donald Trump ja Joe Biden
Donald Trump ja Joe Biden Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Mike Segar

Harvard-Harrise värskest uuringust selgub, et endine president Donald Trump on kodumaal nüüd populaarsem kui Joe Biden. Trumpile andis positiivse hinnangu 48 protsenti uuringus osalenud inimestest, Bidenil oli see number 46 protsenti.

Bideni toetust räsib pandeemia levik, sisserändekriis Mehhiko piiril ja vägede kaootiline väljatoomine Afganistanist. Samuti ei suuda Biden kongressis läbi suruda ambitsioonikat  taristuprogrammi. 

Bideni valitsuskabinet pole samuti ameeriklaste seas populaarne. 55 protsenti vastanutest leidis, et Mike Pence oli parem asepresident kui Kamala Harris. 63 protsenti vastanutest leidis, et Mike Pompeo oli parem välisminister kui Antony Blinken. 

Biden nimetas Harrise sisserändekriisiga tegelema märtsi alguses. Siiamaani pole Harris kriisi lahendanud. Blinken aga on seotud USA vägede lahkumisega Afganistanist. Kabuli lennujaama plahvatuses sai augustis surma 13 USA sõdurit. 

Mitmed teised uuringud näitavad sarnaseid tulemusi. Uuringufirma Gallup teatel langes Bideni populaarsus septembris 43 protsendini, vahendas The Times

Biden peab läbirääkimisi demokraatliku partei eri fraktsioonidega. Vasakpoolsed nõuavad suuremaid kulutusi ja maksude tõstmist. Mõõdukamad demokraadid tahavad jõuda vabariiklastega kokkuleppele. 

"Bideni administratsiooni kasvavad probleemid viisid selleni, et Trumpi peetakse nüüd vähemalt sama heaks presidendiks kui Bidenit," ütles Harvard-Harrise uuringu juht Mark Penn. 

Kongress toetas teisipäeval riigivõla ülempiir tõstmist. Vabariiklased lubasid aga senatis ülempiiri tõstmist mitte toetada. Senatis on mõlemal parteil 50 kohta. Riigivõla ülempiiri tõstmiseks on vaja vähemalt 60 senaatori toetust. Oktoobris võib seetõttu riigikassast raha otsa saada, mis võib mõjutada tervet majandust. 

"Ainus võimas vahend, millega vabariiklased saavad läbirääkimisi pidada, on võla ülemmäär. Demokraadid pakuvad välja asju, mis hävitaks meie riigi," ütles teisipäeval Trump. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: