Politsei hoiatab narkootilise aine MDMA kasutamise eest

{{1637859900000 | amCalendar}}
MDMA
MDMA Autor/allikas: Põhja prefektuur

Viimasel ajal on kaks noort inimest kaotanud peale MDMA tarvitamist elu, ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Tambre postitas sotsiaalmeedias hoiatuse, kus kutsub inimesi üles MDMA kasutamisest hoiduma.

"Viimasel ajal on juba kaks noort inimest kaotanud elu peale MDMA tarvitamist. Noorte hulgas on aine tuntud ka Molly nime all. Uurime, kust mürgine aine pärineb ja millisel kujul edasi liigub. Kõik, kes on seda tapvat ainet mingil põhjusel hankinud, palun ärge tarvitage!" lausus Tambre.

Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegevuse talituse juhtivuurija Margo Kivila sõnul on narkoahelad pikad ja nende iga lüli solgib ainet suvaliste lisanditega, suurendamaks näiliselt selle kogust ja teenimaks niiviisi suuremat kuritegelikku tulu.

"Need ballastained võivad kohati olla ohtlikumad kui narkootiline aine ise," nentis Kivila. "Samas on ohtlik ka ülipuhta narkootikumi tarvitamine, sest nii tekib üledoosioht. Narkootikumide mõju on ettearvamatu ning eriti ettearvamatuks teeb selle eri ainete segamini või koos alkoholiga tarvitamine."

MDMA ehk metüleendioksümetamfetamiin kuulub paljudes riikides, sealhulgas Eestis, narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: ERR. BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: