Eestis tuvastati kaks omikroni tüve kahtlusega positiivset proovi

Koroonatesti tegemine.
Koroonatesti tegemine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eestis tuvastati kaks positiivset koroonaviiruse proovi, mille puhul võib tegemist olla omikroni tüvega. Esimesel juhul saabus reisija Eestisse Dubaist, teisel juhul Lõuna-Aafrika Vabariigist vahemaandumisega Frankfurdis. Mõlemad reisijad said positiivse testitulemuse reedel ning viibivad koduses isolatsioonis.

Terviseameti andmetel tuvastati reisijate testides omikroni tüvele omane s-geeni mutatsioon, kuid lõpliku kinnituse saamiseks proovid sekveneeritakse.

Terviseamet kontakteerus mõlema haigestunuga ja kaardistas nende teekonna ning võimalikud lähikontaktsed. Mõlemad omikron tüve kahtlusega patsiendid on vaktsineeritud.

Lõuna-Aafrika Vabariigis käinud reisija saabus Eestisse 1. detsembril Frankfurdi kaudu (lennud LH573 ja LH882) ning koroonaviirusele omased sümptomid ilmnesid päev hiljem. 3. detsembril antud PCR test osutus positiivseks.

Terviseamet soovitab kõigil samadel lendudel viibinutel jälgida oma tervist ning teha PCR test. 

Dubaist Eestisse lennanud reisija saabus Eestisse 2. detsembril, kuid tegemist polnud liini- või tšarterlennuga ja reisijate seas lähikontaktsed puuduvad.

Saabumise päeval tekkisid reisijal kerged sümptomid ning 3. detsembril antud PCR test osutus positiivseks. 

Terviseamet tuletab meelde, et omikroni tüve riskiriikidest ehk Lõuna-Aafrika Vabariigist, Botswanast, Malawist, Lesothost, Svaasimaalt (eSwatini), Namiibiast, Mosambiigist, Zimbabwest, Egiptusest ja Türgist saabujad (sh lapsed) peavad tegema kohe Eestisse jõudes PCR testi. 

Saabudes riikidest, mis ei ole omikroni riskiriigid, on samuti tungiv soovitus teha vahetult pärast saabumist PCR test. PCR test on kõigile reisilt naasvatele Eesti elanikele tasuta.

Täiendavat infot annab terviseamet esmaspäeval.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: