Exxon loobub oma nafta- ja gaasiprojektist Venemaal

ExxonMobil.
ExxonMobil. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Sergio Moraes

USA suurim naftafirma ExxonMobil teatas, et lahkub viimasest allesjäänud nafta- ja gaasiprojektist Venemaal ning ei investeeri seal uutesse projektidesse. Ka Boeing teatas, et peatab tegevuse Venemaal, mis võib tähendada sealsele lennundusele suuri raskusi.

Oma Sahhalin 1 projekti lõpetamisega ühineb Exxon üha kasvava nimekirjaga lääne ettevõtetest, kes Venemaaga sidemeid katkestavad, vahendasid BBC ja CNN.

"ExxonMobil toetab Ukraina inimesi püüdlustes kaitsta oma vabadust ja määrata ise oma rahva tulevik. Me taunime Venemaa sõjaväe tegevust, mis rikub Ukraina territoriaalset terviklikkust ja ohustab Ukraina inimesi," seisab Exxoni teates.

Exxoni pressiesindaja kinnitas CNN-ile, et Sahhalin 1 on ettevõtte viimane allesjäänud projekt Venemaal. Sellest loobumisega lõpeb Exxoni enam kui veerand sajandit kestnud äritegevus Venemaal.

Exxon on USA suurim naftafirma ning juhib Sahhalin 1 projekti konsortsiumi nimel, kuhu kuuluvad Venemaa, Jaapani ja India ettevõtted.

Ettevõte ei täpsustanud, kui palju ta kaotab, kui lahkub projektist, millesse on aastaid palju raha pannud.

Exxon märkis aga, et Venemaalt lahkumine ei saa toimuda üleöö, sest ta on kohustatud tagama sealsete töötajate ja keskkonna ohutuse.

Sahhalin 1 projekti väärtuseks on hinnatud üle nelja miljardi USA dollari.

Siiani on teatanud Venemaalt lahkumisest ka naftafirmad BP, Shell ja Equinor.

Boeing peatab tegevuse Venemaal

Maailma suurim lennukitootja Boeing teatas, et peatab laiema tegevuse Venemaal.

"Samuti peatame Venemaa lennufirmadele varuosade, hoolduse ja tehnilise toe teenused," märkis Boeing.

Boeing sulges ajutiselt ka oma kontori Kiievis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: