Vene võimud proovivad takistada rahvusvaheliste investorite lahkumist

Mihhail Mišustin
Mihhail Mišustin Autor/allikas: SCANPIX/EPA/ALEXANDER ASTAFYEV / SPUTNIK / GOVERNMENT PRESS SERVICE POOL

Venemaa peaminister Mihhail Mišustin ütles teisipäeval, et Moskva kehtestab ajutised piirangud välisinvestorite tegevusele, kes soovivad oma Venemaa varadest loobuda. Mišustini sõnul on vajalik, et investorid teeksid kaalutletud otsuse, mitte ei alluks poliitilisele survele.

"Praeguses sanktsioonide olukorras on välismaised ettevõtted sunnitud juhinduma mitte majanduslikest teguritest, vaid tegema otsuseid poliitilise surve all," ütles teisipäeval Mišustin.

"Et anda ettevõtjatele võimalus teha kaalutletud otsus, siis president koostas korralduse, mis kehtestab Venemaa varade väljaviimise suhtes ajutised piirangud," lisas Mišustin.

Mišustin täpsemaid detaile ei avaldanud. 

Lääneriigid kehtestasid karmid Moskva-vastased sanktsioonid. Selle käigus piiratakse ka Venemaa keskpanga võimalust kasutada oma välisvaluutareserve. Sanktsioonid räsivad juba Venemaa finantssektorit. Keskpank tõstis esmaspäeval intressimäära 9,5 protsendilt 20-le, sest inimesed asusid massiliselt rubladest loobuma.

Hulk välismaa ettevõtteid on teatanud, et lahkuvad Venemaalt. Nende seas on ka naftahiiglased Shell ja BP. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: