Parempoolsed otsustavad ühenduse jätkamise üldkogul

{{1646822580000 | amCalendar}}
Foto: Parempoolsed Facebook

Isamaa Parempoolsete juhatus otsustas kutsuda kokku liikmeühenduse üldkogu. Juhatuse ettepanek liikmetele on jätkata Parempoolsete tegevust iseseisva poliitilise ühendusena ning lõpetada tegevus Isamaa erakonna koosseisus.

Parempoolsete aseesimehe Birgit Remikülli sõnul on formaalselt Parempoolsed endiselt Isamaa erakonnas esindatud, kuigi Seedri juhitav eestseisus liikumise juhid välja viskas.

"Juhatus kutsub kokku üldkogu ja teeb ettepaneku otsustada ühenduse jätkamine iseseisvalt ja erakonnas tegevuse lõpetamise," ütles Remiküll. 

"Meil on palju toetajaid ja mõttekaaslasi ning meie liikmetel palju ideid ja plaane. Arutame neid koos ja teeme otsused ühiselt," lisas ta. 

Parempoolsed poliitikast ei lahku. "Parempoolsed jäävad kandma ja poliitikas esindama isamaalisi väärtusi, nagu demokraatia, õigusriigi ja sõnavabaduse eest seismine ning eestimeelsus. Kõik, kes soovivad meiega kaasa mõelda, on teretulnud ühendust võtma," lisas Remiküll. 

Esmaste otsuste tegemiseks koguneb Parempoolsete üldkogu vastavalt põhikirjale 23. märtsil. 

Perling: ka mõned teised Isamaa liikmed kaaluvad erakonnast lahkumist

ERR küsis Parempoolsete liikmelt Lavly Perlingult, kuidas ühendus plaanib täpsemalt jätkata. Perling vastas, et kõik neli Isamaast välja heidetud liiget on avaldanud soovi jätkata poliitikas, teistesse erakondadesse astumise plaani hetkel ei ole.

"Aga millisel konkreetsel moel Parempoolsete ühendus jätkab, seda näitab lähitulevik," ütles Perling.

"See, mis on meie tugevus, on see tekkinud meeskond, mis toimib. See ühine arusaam, see soov seista nende euroopalike, isamaaliste väärtuste eest ja ma usun, et me läheme koos ühise jõuna edasi ja läheme esialgu Parempoolsete ühendusena," rääkis Perling.

Ülejäänud Parempoolsete ühenduse liikmete kohta ütles Perling, et nemad on oma otsustes vabad.

"Oluline on see, et me ei räägi täna enam Parempoolsete liikmetest Meiega on ühendust võtnud ka väga paljud teised Isamaa liikmed, kes soovivad erakonnast välja astuda," lausus Perling.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Indrek Kiisler

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: