Isamaast on pärast Parempoolsete väljaheitmist lahkunud ligi 100 liiget

{{1647957840000 | amCalendar}}
Isamaa Parempoolsete üldkogu
Isamaa Parempoolsete üldkogu Autor/allikas: Anna-Aurelia Minev/ERR

Pärast nelja parempoolse erakonnast väljaviskamist on Isamaa liikmete arv vähenenud 96 inimese võrra. Kolmapäeval otsustavad Parempoolsed oma tegevuse Isamaa allühendusena ilmselt lõpetada ja jätkata uue erakonna asutamise ettevalmistamist.

Isamaa eestseisus otsustas 8. märtsil heita erakonnast välja neli erakonna allühenduse Parempoolsed liidrit. Väljaheidetud olid Siim Kiisler, Lavly Perling, Kristjan Vanaselja ja Tõnis Kons.

Äriregistri andmetel oli päev hiljem ehk 9. märtsil Isamaas 7625 liiget, kaks nädalat hiljem, 22. märtsil 7529 liiget ehk 96 liiget vähem. Kui paljud neist on teinud oma otsuse just nelja mõjuka parempoolse väljaheitmise tõttu, ei ole teada, kuid arvatavalt suurem osa.

Ilmselt tuleb lähitulevikus lahkujaid veelgi juurde, sest näiteks Isamaa erakonna Lääne-Harju osakonna juhatus teatas 22. märtsil, et lahkub erakonnast täies koosseisus ning liitub MTÜ-ga Parempoolsed.

Isamaa Parempoolsete üldkogu toimub sel kolmapäeval, 23. märtsil. Virtuaalsel kogunemisel otsustatakse lõpetada Parempoolsete ühenduse tegevus Isamaa erakonna koosseisus ning võtta ilmselt suund uue erakonna loomisele.

Isamaast väljaheidetud pikaajaline erakonna liige Siim Kiisler ongi meediale juba öelnud, et Parempoolsed loovad tõenäoliselt uue erakonna. Parempoolsetesse kuulub ligi 400 inimest, kellest osa ei ole Isamaa liikmed.

Seeder: Isamaa ei lase ennast eksitada

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder teatas teisipäeva õhtul meediale saadetud avalduses, et erakond pühendub isamaalistele ideaalide ega lase ennast eksitada. 

"Erinevad mõtted ja algatused, mis lähtuvad erakonna maailmavaatest, on Isamaas alati hinnatud. Valdav enamus meie 7500 liikmest mõtlevad Eesti ja erakonna tulevikule. Oleme alustanud uue valimisprogrammi koostamist ja igapäevane meeleolu on töiselt asjalik," lisas Seeder.

Seeder väitis ka, et tõele ei vasta Parempoolsete eestvedajate initsiatiivil meedias võimendatud info, justkui lahkuks erakonnast inimesi lausa osakondade kaupa.

"Kõik Isamaa osakonnad ja piirkonnad jätkavad tegevust selge sõnumi ja teotahtelise meeskonnaga. Meiega on taas liitunud ja liitumas nii uusi kui ka kunagisi erakonna liikmeid, kes kõik on oodatud erakonna kujundatavas poliitikas aktiivselt kaasa lööma! Kedagi ei jäeta maha, kes soovivad isamaalisi väärtusi edendada," lausus Seeder.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: