Scholz: Saksamaa annab Ukrainale relvi koostöös liitlastega

Olaf Scholz
Olaf Scholz Autor/allikas: SCANPIX/EPA/CLEMENS BILAN/POOL

Saksamaa kantsler Olaf Scholz andis oma teisipäevases kõnes veel kord mõista, et NATO ei osale Ukraina sõjas. Saksa valitsus teeb tihedat koostööd liitlastega ja koos nendega tarnib Saksamaa Kiievisse relvi, sõnas Scholz.

Kantsler Olaf Scholz mõistis hukka Venemaa sõjalise pealetungi Ida-Ukrainas. "Sõda on jõudnud uude faasi," ütles ta Berliinis pärast videokonverentsi rahvusvaheliste partnerite riigi- ja valitsusjuhtidega ning NATO ja EL-i juhtidega.

Saksamaa tarnib Ukrainale relvi läänepartneritega kooskõlastatult. "Eesmärk on tugevdada Ukraina sõjaväelasi, et nad saaksid end Venemaa rünnaku eest kaitsta," ütles ta. Kuna Bundeswehril ei ole enam suuri varusid, mida ta saaks ära anda, töötatakse koos Saksamaa relvatööstuse ja Ukraina valitsusega välja nimekiri, milliseid relvi saaks Ukrainale tarnida.

Scholz rõhutas tihedat koostööd Saksamaa liitlastega Ukraina toetamisel. "Saksa soolopüüdlused oleksid valed," täpsustas ta. Jätkatakse põhimõttega, et NATO sõtta ei sekku.

Ukraina kannatused ei jäta kedagi külmaks, ütles Scholz. "Me tunneme ohvrite pärast lõpmatut kurbust ja – tuleb ka öelda – suurt viha Venemaa presidendi ja selle mõttetu sõja vastu."

"Lõpetage Ukraina pommitamine," ärgitas kantsler Venemaa presidenti. "Looge kohe vaherahu ja kutsuge ära oma väed. Lõpetage see kohutav sõda."

Venemaa ei tohi seda sõda võita, rõhutas Scholz lõpetuseks.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: Zeit Online, Der Spiegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: