Läti keskpank prognoosib 15-protsendilist inflatsiooni

Läti keskpank
Läti keskpank Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Ints Kalnins

Läti keskpank uuendas reedel oma inflatsiooni prognoosi. Aastaks 2022 nähakse ette 14,8 protsendilist inflatsiooni ja aastaks 2023 prognoositakse inflatsiooniks seitse protsenti.

Keskpank Lätis hoiatas, et nende praeguseid hinnanguid peab hindama suure ebakindluse keskkonnas – teisisõnu majanduskeskkonna muutudes võib olukord järgmisel ja ülejärgmisel aastal hoopis teistsugune olla. Suurim tundmatu muutuja on Vene-Ukraina sõda ja selle majanduslikud tagajärjed, vahendab Läti rahvusringhääling.

Läti majanduskasvu prognoos aastaks 2022 on 2,9 protsenti, mis on kõrgem kui varasemalt hinnatud 1,8 protsenti.

Aastaks 2023 hinnatakse majanduskasvuks 2,4 protsenti (veel märtsis hinnati kasvuks 3,2 protsenti). Samas aastaks 2024 on majanduskasvu prognoos 4,2 protsenti (märtsi prognoos oli 4,1).

Inflatsioon on Läti jaoks jätkuvalt väljakutse. Läti keskpank hindab 2022. ja 2023. aasta inflatsiooniks vastavalt 14,8 protsenti ja seitse protsenti (märtsi hinnangud olid 9,5 protsenti ja 3,7 protsenti).

2024. aastaks peaks inflatsioon langema 2,4 protsenti (märtsi hinnang oli 2,1 protsenti). Inflatsiooni langemise eelduseks on energiahindade langus ja geopoliitilise olukorra rahunemine, teatas Läti Keskpank.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: