Venemaa keskpank kärbib intressimäärasid

Venemaa keskpank Moskvas
Venemaa keskpank Moskvas Autor/allikas: SCANPIX/Natalia KOLESNIKOVA/AFP

Vene keskpank vähendab intressimäärasid 11-lt protsendilt 9,5-le protsendile. Keskpanga sõnul aeglustub inflatsioon kiiremini kui varasemalt prognoositi. Samal tasemel olid intressimäärad veebruaris, vahendab RIA Novosti.

Venemaa keskpanga sõnul oli majandustegevuse langus Venemaal väiksem kui aprillis prognoositi, kuigi majanduskeskkond on veel väljakutsuv. Keskpank langetas 26. mai intressimäärasid 14-lt protsendile 11-le protsendile.

Praegu on 2022. aasta inflatsiooni prognoos Venemaal vahemikus 14-17 protsenti. Vene keskpank märkis, et inflatsiooni vähenemine oli suuresti tingitud kaupade ja teenuste hindade korrigeerimisest pärast nende järsku tõusu märtsis. Samuti aitas kaasa rubla tugevnemine. Aastal 2023 peaks inflatsioon Venemaa keskpanga sõnul langema viie-seitsme protsendini ja jõudma aastaks 2024 nelja protsendini.

Venemaa keskpank tõstis intressimäärad 20-le protsendile kui Venemaa üritas enda majandust stabiliseerida peale ulatuslike lääne sanktsioonide jõustumist, mis olid vastuseks Vene sissetungile Ukrainas. Sõja alguses langes Vene rubla tugevalt, olles nüüd oma väärtuse taastanud.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: CNN, RIA Novosti

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: