Turu-uuringud: Keskerakonnal ja Isamaal õnnestus toetust kasvatada

Turu-uuringute reitingud.
Turu-uuringute reitingud. Autor/allikas: Turu-uuringute AS

Kui maikuus oli Keskerakonna toetus vaid 13 protsenti, siis juunis õnnestus neil oma reiting tõsta 17 protsendile, suure tõusu tegi ka valitsuskõneluste kaalukeeleks saanud Isamaa reiting, selgus Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Keskerakonnal õnnestus peatada veebruarist alanud reitingu langus pärast seda, kui jaanuari 20 protsendilt langes toetus veebruaris 15 protsendile ja järgnevatel kuudel veelgi.

Suure tõusu tegi ka Isamaa toetus, mis suurenes maikuu kuuelt protsendilt juunis 10 protsendile ehk mööda SDE-st ja üsna lähedale juba Eesti 200-le.

Populaarseima erakonnana jätkab ka Turu-uuringute küsitluses Reformierakond, mida toetas 31 protsenti küsitletuist. Kuu varem oli neil toetajaid 32 protsenti ehk aasta alguses alanud suur tõus on nüüd peatunud.

EKRE toetus oli 18 protsenti, kuu varem oli see 19 protsenti. EKRE toetus on vähenenud iga kuu pärast jaanuarit, mil nende reiting oli 24 protsenti.

Vähenes ka Eesti 200 soosijate hulk, mis juunis oli 12 protsenti. Mais oli neil toetajaid 16 protsenti, aga jaanuaris 20 protsenti ehk nende toetus on jaanuariga võrreldes vähenenud enim.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus oli seitse protsenti, mais oli neil toetajaid kaheksa protsenti.

Roheliste toetus vähenes maikuu kolmelt protsendilt juunis ühele protsendile.

Turu-uuringute AS küsitleb igakuiselt 600–700 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: