Norstati reitingud: Eesti 200 kaotab jätkuvalt toetust

Eesti 200 juht Kristina Kallas (paremal) ja mais erakonnaga liitumisest teatanud Züleyxa Izmailova
Eesti 200 juht Kristina Kallas (paremal) ja mais erakonnaga liitumisest teatanud Züleyxa Izmailova Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kolme populaarsema erakonna – Reformierakonna, EKRE ja Keskerakonna – toetusprotsendid nädalaga märkimisväärselt ei muutunud, ent aasta alguses suurt menu nautinud parlamendivälise Eesti 200 toetus on nüüdseks märkimisväärselt kukkunud, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti küsitluse tulemustest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,8 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 19,8 protsenti ja Keskerakonda 17,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva Reformierakonna edu teisel kohal oleva EKRE ees on 15 protsendipunkti. Kolmandal kohal olev Keskerakond jääb EKRE-st 1,9 protsendipunkti kaugusele. Kolme populaarsema erakonna toetusprotsendid nädalaga märkimisväärselt ei muutunud.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (11,2 protsenti), Isamaa (7,1 protsenti) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,4 protsenti). Eestimaa Roheliste toetus püsib 1,7 protsendi peal.

Eesti 200 toetus langes nädalaga 1,1 protsendipunkti võrra ning parlamendivälise erakonna toetus on võrreldes märtsi alguses saavutatud tipuga praegu 8,5 protsendipunkti võrra madalam.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 16. maist 13. juunini.

Tulemuste esitamisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele, mis tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest.

Selles küsitluses oli suurimaks grupiks Reformierakonna toetajad (34,8 protsenti) ning sellisel juhul on veamäär +/-1,48 protsenti. Teiste erakondade reitingute puhul on veamäär väiksem, näiteks SDE puhul +/-0,76 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: