Venemaa lõpetas gaasiekspordi Prantsusmaale

Taasgaasistamise rajatis Hispaanias. Prantsusmaa on hakanud asendama Vene gaasi Hispaania torujuhtmete kaudu tuleva gaasiga ja LNG-gaasiga.
Taasgaasistamise rajatis Hispaanias. Prantsusmaa on hakanud asendama Vene gaasi Hispaania torujuhtmete kaudu tuleva gaasiga ja LNG-gaasiga. Autor/allikas: SCANPIX/Josep LAGO / AFP

Prantsuse gaasitarne ettevõte GRTGaz teatas reedel, et Prantsusmaa ei saa enam torujuhtme kaudu gaasi Venemaalt, vahendab Kommersant.

Alates kolmapäevast on seiskunud gaasivood Prantsusmaa ja Saksamaa vahel. Gaasivood olid 2022. aasta alguses umbes 60 gigavatt-tundi päevas, teatas Prantsusmaa gaasiettevõte GRTGaz avalduses.

Vene riiklik gaasifirma Gazprom on viimastel päevadel oluliselt vähendanud tarneid Euroopa riikidesse, eelkõige Saksamaale gaasijuhtme Nort Stream 1 kaudu.

Prantsuse gaasifirma GRTGaz kutsus ülesse mitte muretsema, kuna Prantsusmaa gaashoidlad on 56 protsenti täidetud. Ettevõtte kinnitas kavatsust hoidlate täitmist valmistudes talveks.

Saksamaalt tulnud gaasi katkemist kompenseerib gaasiimpordi kasv Hispaania ja LNG-terminalide kaudu.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles aprillis, et Prantsusmaa ei vaja Vene gaasi.

Gazprom katkestas hiljuti gaasitarned Euroopasse Nord Stream gaasitoru kaudu. Väidetavalt on põhjuseks kahe kompressori töö peatamine, mille varuosad on kinni Kanadas asuvas hooldusettevõttes.

Saksamaa usub, et gaasitarnete vähendamine ei ole seotud tehniliste probleemidega ja on poliitiliselt motiveeritud.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Kommersant

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: