Saksamaa talvel gaasiga varustamine läheb maksma üle 15 miljardi euro

Mahutid Nordrhein-Westfalen liidumaas Saksamaal
Mahutid Nordrhein-Westfalen liidumaas Saksamaal Autor/allikas: SCANPIX/caro images / Oberhaeuser

Saksa Bundesnetzagentur hoiatas esmaspäeval, et gaasi kokkuost talveks läheb maksma rohkem kui algselt planeeritud 15 miljardit eurot, vahendab Reuters.

Saksa valitsus on seadnud eesmärgiks osta talveks ette gaasivarud ning täita riigis asuvad gaasimahutid 80 protsenti oktoobriks ja 90 protsenti novembriks. Praegu on gaasimahutite täituvus Saksamaal keskmiselt 61 protsenti.

Energiaküsimusi Saksamaal reguleeriv Bundesnetzagenturi juht Klaus Müller hoiatas, et valitsuse kõrvale pandud 15 miljardit eurot ei pruugi olla piisav, et talveks gaas kokku osta, kuna vähenenud gaasipakkumine viib gaasi hinna kõrgemale.

"Mida rohkem gaasi hind tõuseb, seda kallim on gaasimahutite sihteesmärgi järgi täitmine oktoobris ja novembris," teatas Müller.

Saksamaa saab enamiku oma gaasist Venemaalt ning Vene gaasi Saksamaale transportiv Nord Stream 1 gaasijuhe on praegu hoolduses ega pruugi juuliks töökorda saada.

Saksamaa saab gaasi ka Norrast ning Vene gaasi läbi Valgevene ja Poola mineva Jamali-Euroopa gaasijuhtme lisaks Vene gaasile, mis liigub Euroopa poole Ukraina kaudu.

Saksamaa gaasihoidlad on Euroopa Liidus suurimad ja maailmas suuruselt neljandad.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: