Finnair sulgeb oktoobri lõpust Tartu-Helsingi liini

{{1663673820000 | amCalendar}}
Tartu lennujaam
Tartu lennujaam Autor/allikas: Tartu Lennujaam

Soome lennufirma Finnair sulgeb alates oktoobri lõpust lennuliini Tartu ja Helsingi vahel, teatas Tallinna lennujaama juhatuse liige Eero Pärgmäe.

"Soome lennufirma Finnair, kes alustas käesoleva aasta 28. märtsil lende Tartu-Helsingi liinil teatas, et lõpetab oktoobri lõpuga liini teenindamise," ütles Pärgmäe ERR-ile.

Pärgmäe sõnul teeb lennujaam tööd selle nimel, et regulaarlennud Tartust siiski esimesel võimalusel uuesti avada, kuid hetkel on veel vara öelda, kas liini taastab Finnair või alustab lendamist mõni teine lennufirma.

Regulaarlendude peatumine ei tähenda lennujaama sulgemist. "Tartu lennujaamal on lisaks liinilendude teenindamisele veel kaks suurt ja tähtsat ülesannet. Ühelt poolt pakub lennujaam Lennuakadeemia tulevastele pilootidele võimalust harjutada lennujaama kaasaegset taristut ja maapealset tehnikat kasutades oma oskusi. Teisalt on lennujaamal täita tähtis roll elude päästmisel, teenindades Tartu Ülikooli kliinikumi lende," sõnas Pärgmäe.

Alates liini taasavamisest märtsis, on Tartu-Helsingi liinil lennanud 5989 reisijat ning teenindatud on 228 lennuoperatsiooni.

Tartu linnapea: lennuühendused on Tartu jaoks ellujäämise küsimus

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on rahvusvaheliste lennuühenduste säilimine kogu Lõuna-Eesti majandusliku ja sotsiaalse arengu seisukohast ülioluline.

"Tartu on Euroopa kultuuripealinn aastal 2024 ja paljud tegevused algavad juba järgmisel aastal. Kiired ja mugavad ühendused Euroopaga on linna jätkuva arengu jaoks elutähtsad," ütles Klaas.

"Tänane olukord näitab kahjuks, et Tartust lendamist ei ole võimalik turutingimustel korraldada. Kuna lennuühendused on meile ellujäämise küsimus, siis plaanime esimesel võimalusel regulaarsete lennuühenduste taastamiseks ise riigihanke korraldada," ütles Klaas.

Linnapea sõnul teeb linnavalitsus volikogule ettepaneku määratleda Tartust lendamine üldhuviteenusena ja avaliku teenindamise kohustuse panemise abil tagada lennuühendus vähemalt ühe olulise linnaga. Hetkel on sihtkohtadena arutelu all Helsingi, Riia ja Stockholm.

Lennuliini avaliku teenindamise kohustusena määratlemine annab Tartu linnale senisest laialdasemad võimalused lennuühenduste toetamiseks, selgitas Klaas. Sarnaste põhimõtete alusel on riik korraldanud näiteks ka riigihanke saarte vaheliste lennuliinide toimimiseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: