Norstat: EKRE vähendas Reformierakonnaga vahet

EKRE volikogu Tallinnas.
EKRE volikogu Tallinnas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Reformierakonna toetuse langus viimasel nädalal jätkus ning EKRE toetus kasvas, Keskerakonna toetus püsib 15 protsendi juures, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 25 protsenti ja Keskerakonda 15,5 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Nädal tagasi oli Reformierakonna toetus 32,1 protsenti, EKRE toetus oli 23,3 protsenti. EKRE toetus on viimased poolteist kuud liikunud tõusvas joones ning võrreldes juuli lõpu seisuga on rahvuskonservatiivide toetus praegu üle viie protsendipunkti võrra kõrgem. Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus oli eelmisel nädalal madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest ehk 15,1 protsenti.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9,7 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,6 protsenti), Isamaa (7,5 protsenti). Seejuures Isamaa toetus on viimase nädalaga langenud ühe protsendipunkti võrra.

Eestimaa Rohelisi toetas viimasel nädalal 1,6 protsenti küsitletutest.

Parempoolseid toetas sel nädalal 1,1 protsenti küsitletuist. Eelmisel nädalal Parempoolsete toetust veel ei avaldatud.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,1 protsenti ja opositsioonierakondi 40,5 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 23. augustist 19. septembrini ning kokku küsitleti umbes 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: