Koondkeskmised reitingud: sotsid tõusid Eesti 200 kannule

Erakondade logod.
Erakondade logod. Autor/allikas: ERR

Augustis kasvas enim Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus, mille koondkeskmine reiting jääb nüüd vaid 1,5 protsendipunktiga alla Eesti 200-le. Enim erinesid uuringufirmade küsitlustes sarnase valijabaasiga Reformierakonna ja Eesti 200 toetusnumbrid.

Reformierakonna toetusnumber kõikus kolme uuringufirma küsitlustes Turu-uuringute 28 protsendi ja Norstati 34,5 protsendi vahel. Kantar Emori 31,5 protsenti on sisuliselt sama tulemus, mis kolme uuringufirma koondkeskmine 31,3 protsenti.

Sama suur kõikumine uuringufirmade küsitlustes on Reformierakonnaga sarnast valijabaasi omaval Eesti 200-l, millele Norstat näitas toetust vaid 8,3 protsenti ja Turu-uuringud 14 protsenti. Kantar Emor näitas parlamendivälise erakonna toetuseks 13,1 protsenti.

Populaarsustabeli teisel kohal on EKRE, mille toetusnumber oli kõige kõrgem Norstatil (21 protsenti). Kantar Emori küsitlus näitas EKRE-le 18,1 ja Turu-uuringute oma 17 protsenti.

Keskerakonna toetusnumber erines kolme uuringufirma küsitlustes vähe - Turu-uuringutel oli see 15, Kantar Emoril 15,8 ja Norstatil 16,3 protsenti.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koondkeskmine toetus oli augustis 10,3 protsenti, mis on tõusnud üsna Eesti 200 koondkeskmise (11,8 protsenti) kannule.

Et Turu-uuringud juulis erakondade toetusi ei mõõtnud, saab koondkeskmisi toetusnumbreid võrrelda juunikuuga. Siis oli SDE koondkeskmine toetus 7,2 protsenti ja Eesti 200-l 12,8 protsenti.

Isamaa koondkeskmine toetus oli augustis kaheksa protsenti ja eri uuringufirmadel sisuliselt sama.

Roheliste koondkeskmine toetus oli 1,8 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: