Karis: mobilisatsiooni väljakuulutamisega tunnistas Putin Ukrainas lüüasaamist

President Alar Karis.
President Alar Karis. Autor/allikas: Margarita Mironova/ERR

Osalise mobilisatsiooni väljakuulutamine Venemaa presidendi poolt tähendab Vladimir Putini tunnistamist, et sõjaga Ukrainasse minnes on ta lüüa saanud, leiab Eesti president Alar Karis.

"Samuti tähendab 300 000 reservväelase püssi alla võtmine, et Venemaa sõjaväe senised kaotused Ukrainas on olnud väga rängad. Mobilisatsioon näitab ka seda, et naabritevastase sõjapoliitika jätkamise nimel ei hooli Venemaa juhtkond oma kodanike eludest, saates üha uusi üksusi lahinguväljale hukatusse, tuues leina tuhandetesse kodudesse," lisas Karis.

Eesti presidendi sõnul näitab mobilisatsioon ka seda, et Putin ei soovi sõda lõpetada, vaid tahab sõda iga hinnaga jätkata.

"See on põhjus, miks allasurutud kodanikuühiskond Venemaal asendas sõna "mobilisatsioon" sõnaga "mogilisatsioon". "Mogila" tähendab vene keeles hauda.
Putini algatatud agressioonisõja senised kümned tuhanded hauad Ukrainas ja Venemaal jäävad igavesti süüdistama neid, kes selleks sõjaks käsu andsid, aga samuti selle sõja toetajaid," märkis Karis.

Eesti presidendi sõnul ei lase demokraatlik Euroopa ja demokraatlik maailm end eksitada võltsreferendumitest Ukrainalt okupeeritud aladel ega hirmutada osalisest mobilisatsioonist Venemaal.

"Me jääme oma toetusega Ukraina kõrvale ja meie eesmärk on teha agressorile agressiooni hind nii kõrgeks, et see lõpetaks sõja."

Karise sõnul Eestit otseselt Venemaa mobilisatsiooniotsus praegu ei ohusta.

"Küll aga ohustab kogu maailma selline Venemaa, kes vägivalla ja agressiooniga püüab ka 21. sajandil dikteerida naabritele nende välis- ja sisepoliitilisi valikuid ning ründab sõjaga nende territoriaalset terviklikkust," teatas president Karis.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: