Pronksi tänava remont Tallinnas mõjutab kogu piirkonna liiklust

Pronksi tänav, kust kevadel raiuti maha tänavaremondile ette jäävad puud
Pronksi tänav, kust kevadel raiuti maha tänavaremondile ette jäävad puud Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinnas algab järgmisel nädalal Pronksi tänava remont ning linna üks tuiksooni läheb järk-järgult liiklusele kinni. Tööd Pronksi ja Jõe tänaval kestavad pea aasta.

Ettevalmistustööd Pronksi tänava remondiks algasid juba sel nädalal, kuid tänav jääb kogu pikkuses liiklusele avatuks. Järgmise nädala esmaspäevast läheb autoliiklusele kinni esimene, Narva maantee ja Raua tänava vaheline lõik. Kuna tegemist on lõiguga, kus vahetatakse välja ka maa-alused tehnovõrgud, siis hõlmab ehitus kogu sõidutee laiuse ja autosõiduks ruumi ei jää.

Lõigu mõlemas otsas asuvad ristmikud jäävad avatuks, ka kõnniteed jäävad jalakäijatele avatuks. Samuti on kohalikele elanikele tagatud juurdepääs oma majade juurde.

Ümbersõiduks sellest lõigust soovitab Tallinn kasutada nii Raua tänavat kui ka Narva maanteed.

10. oktoobrist suletakse autoliiklusele Pronksi tänava lõik Narva maantee ja Raua tänava vahel. Autor/allikas: OÜ KE Infra

Nädal hiljem ehk 17. oktoobrist suletakse autoliiklusele lisaks Pronksi tänava lõik Gonsiori tänavast Kunderi tänavani. Ristmikud, sealhulgas Kunderi ristmik, jäävad endiselt avatuks ning ka jalakäijatele suuri piiranguid ei teki. Autodele soovitab linn ümbersõiduks Kivisilla tänavat.

Jalakäijad peaksid linna kinnitusel saama endiselt suhteliselt segamatult tööde piirkonnas liikuda.

17. oktoobrist suletakse autoliiklusele Pronksi tänava lõik Gonsiori ja Kunderi tänava vahel. Autor/allikas: OÜ KE Infra

Suuremad piirangud rakenduvad novembri alguses, kui 7. novembrist läheb kinni kogu lõik Narva maanteest Kunderi tänavani. Eelmistele piirangutele lisaks suletakse autoliiklusele Raua tänav Gonsiori tänavast kuni 21. koolini. Kinni läheb ka Raua ja Pronksi tänava ristmik.

Raua tänav lõigus Raua tänav 7 kuni Kreutzwaldi tänav muutub tööde ajaks kahesuunaliseks. Autoliiklusele jääb avatuks Narva maantee-Pronksi ristmik ning ka Pronksi-Gonsiori ristmik.

Linna kinnitusel tagab ehitaja ohutu läbipääsu jalakäijatele ning kohalikele elanikele juurdepääsu oma majade juurde.

7. novembrist suletakse autoliiklusele Pronksi-Raua tänava ristmik ja osa Raua tänavast. Autor/allikas: OÜ KE Infra

Jõe ja Pronksi tänava remont kestab ligi aasta. Renoveerimisega rajatakse sõiduteest eraldatud jalgrattateed ning jalakäijatele vahepeatust võimaldavad haljastustaskud. Lisaks rajatakse mõlemale tänavale rohkem haljastust ja istutatakse tänavaäärtesse kokku 43 puud ja 1372 põõsast.

Uuendustööd kestavad pea aasta ja puudutavad ka Jõe tänavat. Kahele tänavale rajatakse ka kohad ühistranspordipeatusteks, et tulevikus panna Liivalaia tänava suunas käima uus ühistranspordiliin.

Renoveerimine läheb Tallinnale maksma 11,5 miljonit eurot.

Ümbersõitude skeem (suuremalt nägemiseks kliki pildile)

Pronksi ja Jõe tänava remondi aegne liiklusskeem. Roosade ja siniste nooltega on näidatud võimalikud ümbersõidud. Autor/allikas: AS KE Infra

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: