Välisministeerium: uued Vene-vastased sanktsioonid tuleb kiiresti jõustada

Kaubarongid.
Kaubarongid. Autor/allikas: Matthias Rikka/Operail

Eesti välisministeerium esitas Euroopa Komisjonile oma ettepanekud Venemaa ja Valgevene vastasteks meetmeteks ettevalmistatavas üheksandas sanktsioonipaketis ning soovib, et uus pakett kiiresti ellu viidaks.

Eesti soov on, et üheksandas sanktsioonipaketis oleks veelgi laiendatud ja tugevdatud sanktsioonid Venemaa vastu ennekõike energeetika, panganduse, meediapropaganda ja kaubanduse valdkonnas ning piirangute alla seataks täiendavaid isikuid ja üksusi, teatas välisministeerium.

"Euroopa Ülemkogu põhimõtteline otsus tugevdada Venemaa-vastaseid sanktsioone on poliitiline tahteavaldus, mis tuleb kiiresti ellu viia," ütles väliminister Urmas Reinsalu.

Alates Venemaa laiaulatusliku sõja alustamisest Ukraina vastu on Eesti ja Euroopa Liit kehtestanud Venemaale pidevalt sanktsioone.

Seni on kehtestatud kaheksa sanktsioonipaketti, mille eesmärk on tõsta sanktsioonidega agressiooni hind Venemaale nii kõrgele, et see halvaks täielikult Venemaa majanduse ja teeks võimatuks sõja rahastamise.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: