Levitsi sõnul moodustavad uue Läti valitsuse kolm erakonda

{{1666669320000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Läti president Egils Levits andis esmaspäeval märku, et järgmise koalitsiooni moodustavad kolm erakonda. Läti peaministri Krišjanis Karinši sõnul võidakse koalitsioonileping sõlmida juba sel nädalal.

Levits kohtus esmaspäeval peaminister Krišjanis Karinšiga (erakonnast Uus Ühtsus). Pärast kõnelusi andis Levits märku, et koalitsiooni moodustavad kolm erakonda. 

Koalitsiooni kuuluksid Uus Ühtsus, Läti Rohelise Erakonna ja Regioonide Partei ning Liepaja Erakonna ühisnimekiri ning Rahvuslaste Ühendus. Kokku oleks sellel koalitsioonil 54 kohta.

"Kõige olulisem uudis on, et koalitsiooni moodustavad kolm erakonda," ütles Levits. 

Levits ei nimetanud konkreetset kuupäeva, millal uus valitsus moodustatakse. 

Progressiivid teatasid, et ei plaani teha Uue Ühtsusega kahepoolset koostööd

"Oleme koalitsioonikõnelustel öelnud esimesest päevast peale, et oleme valmis osalema ainult täisväärtuslike partneritena," ütles progressiivide liider Kaspars Briškens. 

Karinši sõnul arutas Uus Ühtsus progressiividega eraldi kokkuleppe sõlmimist. Selle käigus oleksid progressiivid võinud saada Uue Ühtsuse partei egiidi all ministriportfelli, valitsusse aga progressiivid ei kuuluks. Vastutasuks toetaksid progressiivid uut valitsust parlamendihääletustel, vahendas LSM.

Briškens kirjeldas Uue Ühtsuse pakkumist kui alltöövõtu suhet. "Kui me ei saa valitsuses täielikult osaleda, siis oleme valmis olema opositsioonis," ütles Briškens. 

Progressiivid said viimastel valimistel 10 mandaati. Läti parlamendis on kokku 100 kohta.

Karinš: Koalitsioonileping võidakse sõlmida sel nädalal

Karinši sõnul arutatakse kolmapäeval koalitsioonipartnerite vahel, milliseid parandusi koalitsioonileping veel vajab. Erakonna Uus Ühtsus hinnangul on koalitsioonileping valmis ja selle võib juba ära kinnitada, vahendas LSM teisipäeva pärastlõunal.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: