Rail Balticu Daugava silla ehitus peaks algama 2023. aasta lõpus

Vaade üle Daugava jõe Riia kesklinnale.
Vaade üle Daugava jõe Riia kesklinnale. Autor/allikas: ERR

Läti Rail Balticu projekti direktori Einārs Jaunzemsi sõnul algab 2023. aasta lõpus silla ehitamine üle Daugava jõe.

Läti transpordiministri Talis Linkaitsi sõnul on uus kombineeritud raudtee- ja maanteesild üle Daugava jõe oluline ühendus nii Rail Balticu projekti kui ka Lätisisese transpordiühenduse tarbeks.

Eriti prioriteetne on lõik Leedu piirist Riia lennujaamani ning Salaspilsi kaubaterminalini, mis võimaldaks raudtee kaudu kaubavahetust Euroopaga, vahendas LSM.

Läti Rail Balticu tehnilise direktori Eriks Dilevs sõnul on sild üle Daugava Rail Balticu projekti kõige keerulisem struktuur.

Dilevsi sõnul on põhilised eeltööd silla ehitamiseks juba tehtud, sh geodeetilised mõõdistamised. Ehitusprojekti lõpufaas on varsti valmis.

Sild on kavas ehitada sedasi, et oleks kaks eraldi sõiduteed, milles kummaski oleks mõlemas suunas sõidurajad. Samuti saaks silda ületada rongiliiklus.

Sild peaks kokku olema 1,15 kilomeetrit pikk.

Silla ehituse projekt peaks valmis saama 2023. aasta kolmandaks kvartaliks ning sama aasta lõpuks peaks ehitustegevus juba algama.

Seda on kavas rahastada läbi Euroopa sõjalise mobiilsuse tagamise rahastusele.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: