X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Turu-uuringud: Reformierakonna toetus tõusis, EKRE-l langes

Turu-uuringute erakondade toetused.
Turu-uuringute erakondade toetused. Autor/allikas: Turu-uuringute AS

Kui oktoobris Reformierakonna ja EKRE toetused võrdsustusid, siis novembris õnnestus Reformierakonnal oma toetust kasvatada, samal ajal kui EKRE toetajate hulk vähenes, selgus Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Reformierakonda toetas novembris 32 ja EKRE-t 24 protsenti küsitlusele vastanutest. Kuu varem oli Reformierakonna toetus 29 ja EKRE-l 28 protsenti. Ehk Reformierakonnal õnnestus oma toetust kolme protsendipunkti võrra tõsta, samas kui EKRE-l see langes nelja protsendipunkti võrra.

Jätkus ka Keskerakonna toetuse langus, mida nüüd toetas rekordmadalal tasemel ehk neid toetab 11 protsenti valijatest. Vahetult enne Ukraina sõda jaanuaris oli Keskerakonna toetus veel 20 protsenti.

Keskerakonda edestas Turu-uuringute AS-i novembrikuises küsitluses napilt ka Eesti 200, mida toetas 12 protsenti. Sama suur oli parlamendivälise partei toetus ka oktoobris.

Toetust õnnestus tõsta Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal. Novembris oli nende toetus üheksa protsenti, kuu varem oli neil toetajaid seitse protsenti.

Samas langes Isamaa toetus oktoobri kaheksalt protsendilt novembris kuuele protsendile.

Rohelisi toetas Turu-uuringute AS-i küsitluses kaks ja Parempoolseid üks protsent valijatest.

Turu-uuringute küsitlusele vastas 880 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku. 34 protsenti küsitlusele vastanutest ei osanud või ei soovinud oma poliitilist eelistust välja tuua. Turu-uuringute veaprotsent on pluss-miinus neli protsenti. Turu-uuringud viivad küsitluse läbi ainult veebipaneelis.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: