Turu-uuringute küsitlus näitab Keskerakonna ja Eesti 200 toetuse võrdsustumist

Keskerakonna (esiplaanil) ja Eesti 200 valimisplakatid Türil.
Keskerakonna (esiplaanil) ja Eesti 200 valimisplakatid Türil. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Turu-uuringute AS-i korraldatud erakondade reitingute uuringust, mille avaldas kolmapäeval Eesti Päevaleht, selgub, et Keskerakonna toetus on langenud Eesti 200-ga võrdseks, nendest eespool on Reformierakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

"Praegu on Reformierakonna toetus 30 protsendi juures, samal ajal kui Keskerakonna toetus on sellel kuul ühel pulgal Eesti 200 omaga ehk 14 protsenti," ütles Turu-uuringute AS-i juht ja sotsioloog Tõnis Stamberg EPL-ile veebruaris korraldatud uuringu tulemusi tutvustades. Jaanuaris oli Reformierakonna toetus selle küsitluse järgi 26 protsenti ja Keskerakonnal 16 protsenti.

"Samas toetab EKRE-t veebruaris valimisealistest kodanikest 19 protsenti, see näitaja on võrreldes eelmiste kuude omaga samuti vähenenud," lisas Stamberg. "Isamaad ja sotsiaaldemokraate toetab veebruaris vastavalt kaheksa protsenti ja üheksa protsenti valijatest, mis on veapiire arvesse võttes jäänud samale tasemele, mis eelmiselgi kuul," märkis ta.

Väiksemate erakondade toetus pole tähelepanuväärselt muutunud. Parempoolsete toetus on kaks protsenti ja Roheliste oma üks protsent, millega jäädakse allapoole riigikogusse pääsemiseks nõutavat viieprotsendist künnist.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: