Turu-uuringud: Reformierakond suurendas edu, Keskerakond sai mõõnast üle

Turu-uuringute reitingud.
Turu-uuringute reitingud. Autor/allikas: Turu-uuringute AS

Reformierakond kasvatas oma edu EKRE ees veelgi ning Keskerakond on üle saanud vahepealsest mõõnast ja tõusnud kindlalt populaarsuselt kolmandaks parteiks, selgus Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Detsembrikuise küsitluse järgi kerkis peaministripartei toetus lausa 35 protsendile. Novembris oli Reformierakonna toetus 32 ja oktoobris 29 protsenti. 35 protsenti toetust on Reformierakonnale aasta kõrgeim näitaja.

Vastupidi on aga viimastel kuudel liikunud EKRE toetus. Kui oktoobris oli nende toetus Reformierakonnaga sisuliselt võrdne ehk 28 protsenti, siis novembris langes see 24 protsendile. Aasta viimases küsitluses oli aga EKRE toetus 21 protsenti.

Kolmandale kohale tõusis Keskerakond, mida detsembris toetas 14 protsenti. Novembris oli Keskerakonna toetus 11 ja oktoobris 12 protsenti.

Neljandal kohal on Turu-uuringute küsitluses parlamendiväline Eesti 200, mida toetas detsembris 11 protsenti. Selle partei toetus on püsinud viimastel kuudel üsna stabiilsena - oktoobris-novembris oli Eesti 200 toetus 12 protsenti.

Mitte palju üle valimiskünnise oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Isamaa toetus, mida mõlemat toetas detsembris seitse protsenti.

SDE toetus oli novembris üheksa ja oktoobris seitse protsenti.

Isamaad toetas novembris kuus ja oktoobris kaheksa protsenti.

Roheliste ja Parempoolsete toetus detsembriküsitluses oli mõlemal üks protsent.

Turu-uuringute küsitlusele vastas 880 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku. Turu-uuringute veaprotsent on pluss-miinus neli protsenti. Turu-uuringud viivad küsitluse läbi ainult veebipaneelis.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: