Pankrotihaldur pani 7,5 miljoniga müüki Repo Vabrikud varad

Pakrotistunud Repo Vabrikute inimtühi laohoone.
Pakrotistunud Repo Vabrikute inimtühi laohoone. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Pankrotihaldur pani 7,5 miljoni eurose alghinnaga müüki Ida-Virumaal Püssis tegutsenud puitplaatide tootja Repo Vabrikud varad.

Ettevõte esitas kohtule pankrotiavalduse septembri lõpus, tuues välja, et ei ole energiakandjate ja kõrge puiduhinna tõttu enam oma peamistel müügiturgudel ehk Soomes ja Rootsis konkurentsivõimeline.

Kinnisasjade hind moodustab müügihinnast 4,5 miljonit eurot ja seadmete hind 2,5 miljonit eurot, koos käibemaksuga kujuneb kogu müügihinnaks 7,5 miljonit eurot.

Oksjon algab 10. jaanuaril ja lõppeb 18. jaanuaril.

Repo Vabrikud andis tööd 148 töötajatele ja partnerite kaudu veel mõnesajale inimesele. Ettevõte tegutses koos oma eelkäija Püssi Puitlaastplaatide Kombinaadiga järjepidevalt alates 1975. aastast.

Ettevõte on viimastel aastatel olnud kahjumis. 2019. aastal teenis Repo Vabrikud 22,1 miljoni euro suuruse käibe juures 1,1 miljonit eurot kahjumit. 2020. aasta kahjum oli 21,1 miljoni euro suuruse käibe juures 8000 eurot ja möödunud aastal kujunes 27,5 miljoni eurose käibe juures kahjumiks 630 000 eurot.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: